Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Šveitsis algab täna eesti kultuuri tutvustav festival Kultuurimaastikud

Šveitsis algab täna eesti kultuuri tutvustav festival Kultuurimaastikud

Tänasest, 14. novembrist kuni 3. detsembrini toimub Šveitsis, Baselis festival Kultuurimaastikud, mis tänavu keskendub Eestile (Culturescapes: Estland).

Igal aastal ühe riigi kultuurile keskendunud festival püüab anda võimalikult laiaplaanilise ülevaate peamistest kunstnikest, muusikutest, teatritruppidest, kirjanikest, filmitegijatest ja teadlastest, kes selles riigis tegutsevad.

Eesti muusikast tõstavad festivali korraldajad esile Arvo Pärdi, Erkki-Sven Tüüri, Urmas Sisaski, Helena Tulve ja Tatjana Kozlova loomingut. Seda esitavad Hortus Musicus, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Uus Tallinna Trio, Vox Clamantis. Eesti heliloojate loomingut esitavad ka Šveitsi muusikud.
Eesti kirjandust esitlevad Kristiina Ehin, kes loeb oma luulet oreli saatel, Tõnu Õnnepalu ja Elo Viiding. Eesti teatrit esindab Von Krahli trupp, mängides Baselis etendust “Võluflööt”. Festivali filmiprogrammi keskmes on Priit Pärna looming ja eesti animafilm, lisaks on kavas Dorian Supini filmid Arvo Pärdist. Johannes Saare kureerimisel on koostatud näitus eesti kunstist.
Lisaks toimub sümpoosion Eesti ajaloost, kultuurist ja viimasest 15 iseseisvusaastast.

Ühe viimase aja suurima Eesti kultuurile pühendatud festivali avamiseks sõidavad Baselisse kultuuriminister Raivo Palmaru, Kultuuriministeeriumi kantsler Siim Sukles ja välissuhete osakonna juhataja Eike Eller.

Kultuurimaastike festival toimub Baselis ja seal lähistel igal aastal, varasematel aastatel on peateemaks olnud Gruusia (2003), Ukraina (2004), Armeenia (2005). Sellel aastal on järg Eesti käes. Järgmiste aastate festivalide peakülaliseks on Rumeenia (2007) ja Türgi (2008). Kultuurimaastike festivalide ellukutsuja ja kunstiline juht on Hollandi päritolu kultuurimänedžer Jurriaan Cooiman.

Festivali kavaga on võimalik lähemalt tutvuda internetis aadressil: http://www.culturescapes.ch/main/2006/index.htm <http://www.culturescapes.ch/main/2006/index.htm>


Lisainfo:
Helen Ennok
Festivali “Culturescapes: Estland” assistent
+ 41 774654152
helen.ennok@gmail.com <mailto:helen.ennok@gmail.com>

Katrin Arvisto
Kultuuriministeeriumi pressiesindaja
628 2262; 511 3124
katrin.arvisto@kul.ee
www.kul.ee <http://www.kul.ee/>
14 November 2006
  Kommentaarid