Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Piiriülene koostöö võimaldab Narval anda 2000 soodusviisat

Piiriülene koostöö võimaldab Narval anda 2000 soodusviisat

Käesoleva aasta 15.novmebril lõpetas Narva linn taotluste vastuvõtmise lihtsustatud korras Vene viisade saamiseks. Soodusviisad antakse piirialadel elavatele inimestele, et nad saaksid käia sugulastel külas, omaste haudu korrastamas või kinnisvara hooldamas.

„Vastavalt kahe riigi vahel sõlmitud lepingutele saavad Narva elanikud kuni 2000 tasuta aastast mitmekordset viisat Venemaa külastamiseks. Eilseks ei olnud see arv veel täis,” ütles Narva linnasekretär Ants Liimets ja lisas, et need kes dokumente 15.novembriks korda ei saanud, peavad loobuma mõttest saada viisa enne järgmise aasta teist kvartalit.

Liimetsa sõnul on põhjuseid kaks. Esimesena meie elanike teatud inertsus: aega küll. Kuid paraku ei ole alati võimalik saada nõutud dokumente ühe päevaga. Teiseks aga ka mõnede dokumentide saamise küsitavus: sugulane teiselpool piiri võib olla ärasõitnud, kuid meile pole sellest veel teatatud.

Lihtsustatud korras viisa saavad isikud, kes kirjutavad vastava taotluse ja tõestavad, et neil elab naaberriigi piiriäärsetes rajoonides lähisugulane, asub omaste haud või nad omavad seal kinnisvara. Selline kord lubab naaberriigi piiriäärsetes rajoonides käia kas soodushinnaga või tasuta saadud viisadega.

„Selle viisaga ei tohi sõita Peterburigi ega Moskvasse, seal see ei kehti. Samuti ei tohi seda kasutada ettevõtlusega tegelemiseks, selleks tuleb vormistada kas äriviisa või turismiviisa,” lisas Liimets.

Kui Narva linnavalitsus alustas dokumentide kontrollimist, siis selgus, et paljudel eelmine kord taotluse esitanud inimestel on lähisugulased Ivangorodist ära kolinud – nemad kustutati nimekirjast. „Mitmed on aga oma piiriäärsetes rajoonides asuvad korterid või aiamajad ära müünud, nemad ka ei saa enam tasuta viisat,” selgitas Liimets põhjuseid, miks tasuta viisade saajate nimekiri on lühemaks jäänud.

Kontrollimisel leiti naine, kes käis eelmisel aastal Ivangorodis 73 korda. Küsimusele, miks ta nii tihti piiri ületas, oli vastus kiire ja lihtne – ma armastan oma kadunud abikaasat nii väga, et pean tema hauda nii tihti külastama.

Narva piirkonnas on käesoleval aastal 6109 inimest, kes võivad saada n.ö piiriäärse ala viisa; nende seas on 1044 lähisugulast, 1784 matmispaiga külastajat ja 601 kinnisvara omanikku. Käesoleval aastal tuli nimekirjast kustutada 1274 inimest.

15.novembril esitati nimekiri Eesti Välisministeeriumile ja sealt liigub see edasi Venemaa Saatkonda. Lihtsustatud korras viisat hakatakse väljastama uuel, 2007. aastal.


Anti Ronk
OÜ Viru PR suhtekorraldaja
555 15 788
anti@virupr.ee
www.virupr.ee
17 November 2006
  Kommentaarid