Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eesti osaleb piiriveekogude kaitses

Eesti osaleb piiriveekogude kaitses

20.-22. novembrini toimub Saksamaal piiriveekogude ja rahvusvaheliste järvede kaitse ja kasutamise konventsiooni osaliste neljas kohtumine. Keskkonnaministeeriumi esindavad kohtumisel asekantsler Harry Liiv ja veeosakonna spetsialist Margus Korsjukov.

"Eesti on selle konventsiooniga liitunud, et tagada piiriveekogude võimalikult hea seisund ja kaitse, mida saab saavutada just koostöös naaberriikidega," ütles Harry Liiv.

Konventsiooni osapooled arutavad kohtumisel piiriveekogude ökosüsteemi kaitse ja kasutamise võimalikke meetmeid ning veekogude seire ja hinnangu juhendeid. "Eestile on see oluline teema, sest Peipsi järve veemajandusprogramm on valminud ja nõuab rakendamist nii Eesti kui ka Venemaa poolt," ütles Harry Liiv.

Toimub ka arutelu nende juhendite üle, mis on mõeldud piiriüleste üleujutuste ohjamiseks. Kõne all on veel torujuhtmete (nt gaasi- ja naftajuhe) hooldamise ja ohutuse juhendid ja arutatakse ka piiriveekogude andmebaasi loomist.

Konvensiooni osalised annavad ülevaate teostatud projektidest ja korraldatud seminaridest. Näiteks on Eesti kaasatud Eesti-Vene-Soome kolmepoolsesse seirejuhendite testimise projekti.

Osapooled arutavad ka konventsiooni muudatuse ratifitseerimise seisu. Muudatus annab võimaluse enamatel riikidel konventsiooniga liituda. Eesti Vabariigi Valitsus on selle muudatuse heaks kiitnud ning esitanud Riigikogule. "Mida rohkem riike on konventsiooniga liitunud, seda rohkem kantakse hoolt piiriveekogude hea seisundi eest," ütles Liiv.

Kohtumisel annavad osapooled ülevaate konventsiooni täitmisest ja protokollide ratifitseerimisest. Eesti on kahest konventsiooni protokollist ratifitseerinud ühe, teine on ettevalmistamisel ratifitseerimiseks.

Kohtumine toimub iga kolme aasta tagant. Seekordne kohtumine on neljas ja märgib ühtlasi kümne aasta möödumist konventsiooni jõustumisest.

Täiendavat infot konventsiooni kohta saab http://www.unece.org/env/water/welcome.html

Lisainfo:

Harry Liiv
Keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse asekantsler
626 2850

Margus Korsjukov
Keskkonnaministeeriumi veeosakonna spetsialist
626 2853

Manuela Pihlap
Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja
626 2908
562 50398
17 November 2006
  Kommentaarid