Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Tulemas on Ida-Virumaa tööstusalade turunduskonverents

Tulemas on Ida-Virumaa tööstusalade turunduskonverents

Käesoleva aasta 24.novembril toimub Jõhvi Kontserdimaja kammersaalis Ida-Virumaa kuue tööstusala turunduskonverents, mille eesmärgiks on tutvustada maakonnas tegutsevate tööstusparkide uut ühist brändi, võimalusi ja arengusuundi. Sellises mahus tööstusalade ühisturundus on unikaalne kogu Eesti mõistes.

Ida-Virumaa tööstusalade „kuuetahulise kalliskivi” moodustavad Jõhvi, Kiviõli, Kohtla-Järve, Narva, Püssi ja Sillamäe tööstuspargid. Maakonnas asuva kuue tööstusala näol on tegemist Eesti kõige võimsama tööstusressursiga.

„Meie jaoks ei ole Eestis sellises suuruse tööstuspiirkonnaga ühtegi konkurenti. Vahest naabermaades, aga mitte Eestis. Sellepärast olemegi Ida-Virumaa tööstusalade tutvustamise suunanud eelkõige Skandinaavia, Suurbritannia, Saksamaa ja Venemaa investoritele,” ütles Ida-Viru Ettevõtluskeskuse projektijuht Mihkel Laan.

Laan tunnistas, et Eestis on Ida-Virumaa „kuuetahulise kalliskivi” sihtgrupiks vaid Tallinnast välja kolivad ettevõtted. „Eestis ei ole praktiliselt teist piirkonda, kuhu saaks tulla näiteks 20 hektari suurust tootmisala vajav investor, kes soovib palgata korraga tööle mitusada inimest. Ida-Virumaal on aga selliseid võimalusi mitmeid. Näiteks toon vaid ühe järgmise aasta investeeringu, mis tuleb Püssi tööstusalale – 14 ha suurusele maa- alale rajatakse MKT Holding OÜ poolt isolatsioon puitkiudplaatide tehas täiesti „nullist”. Ettevõttes saab tööd ca 70 inimest.”

Ida-Virumaa tugevaks eeliseks teiste Eesti maakondade ees on vaba tööjõu olemasolu. Teises kvartalis 2006 oli Statistikaameti andmetel tööpuudus maakonnas 14 protsenti, mis tähendab, et maakonnas on tööle võimalik rakendada umbes 10 000 inimest. „Mujal Eestis sellist vaba tööjõudu ei ole enam kusagilt võtta. Ainukeseks võimaluseks väiksemates maakondades töölisi leida, on neid üle osta,” lisas Laan.

Konverentsi esimeses osas tutvustatakse Laan’i sõnul Ida-Virumaa tööstusalade värsket ühist brändi ja tööstusalade võimalusi. „On hea, et ühe trassi – Tallinn-Narva maantee – ääres asub kuus tööstusala. See annab võimaluse investorile valida tema jaoks kõige meelepärasema.”

SA Jõhvi Tööstuspark juhataja Teet Kuusmik lisas, et Ida-Virumaa kuuel tööstusalal on olemas võimalused mitmesuguseks tootmisettevõtluseks. „Ida- Virumaa suudab rahuldada sisuliselt kõikide sektorite ettevõtete vajadused, nii infrastruktuuri kui tööjõu osas. Hästi toimiv koostöövõrgustik tööstusalade vahel võimaldab ettevõtjal saada kiiresti informatsiooni kõikidel tööstusaladel toimuva ja pakutava kohta.”

Ida-Virumaa kuue tööstusala turunduskonverents toimub 24.novembril 2006.a algusega kell 12.00. Konverentsist huvitatutel palub Ida-Viru Ettevõtluskeskus kontakteeruda ja registreeruda e-posti aadressil saima.louna@ivek.ee või telefonil 33 95 620.

Konverentsi töökeelteks on eesti ja inglise keel. Tänaseks on ennast osalejateks registreerunud juba üle 100 inimese.

Lisainfo: Teet Kuusmik, tel 51 14 685

Anti Ronk
OÜ Viru PR suhtekorraldaja
555 15 788
anti@virupr.ee
www.virupr.ee
20 November 2006
  Kommentaarid