Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
EAS tunnustab kvaliteedi arendamisele pühendunud turismiettevõtjaid

22. novembril tunnustavad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) Eesti turismiettevõtete kvaliteediprogrammis osalenud ettevõtteid ja annavad üle diplomid tunnustusega „Märk kindlast arengust”.

„Eesti turismiettevõtete teenuste kvaliteet ja toodete valik on täna ebaühtlane. Seetõttu annab iga kvaliteediprogrammis osalev ettevõte panuse omaenda kasumisse ja ühtlasi sellesse, et Eesti tulud turismisektoris ei langeks,” sõnas EASi turismiarenduskeskuse direktor Tarmo Mutso.

Euroopa Sotsiaalfondist kaasrahastatava programmi sisuks on aidata kaasa kvaliteedijuhtimissüsteemi juurutamisele turismiettevõtetes. Tunnustus antakse 1–2 aastaks ja seda pikendatakse, kui ettevõtte pärast tunnustuse saamist koostab ja viib ellu kvaliteediplaani uues parendusvaldkonnas. Seega annab „Märk kindlast arengust” klientidele ja avalikkusele teada, et ettevõte on valmis oma klientide heaolu nimel järjepidevalt pingutama.

Ettevõtte tunnustust pikendatakse, juhul kui ettevõte järgmise aasta jooksul pärast tunnustuse saamist koostab ja viib ellu kvaliteediplaani uues parendusvaldkonnas.

„Ettevõtte juhtimine toimub fokuseeritult, oleme leidnud veel ühe hoova töötajate motiveerimiseks, meie külastatavus ja käive on tunduvalt kasvanud,” nimetas programmi otsese kasuna Püssirohukeldri teenindusjuht Assar Jõgar.

Suurimat tähelepanu pööratakse programmi raames töötajate eneseanalüüsile ning klienditagasiside süsteemi loomisele ja arendamisele. Ülemiste hotelli majutusjuht Rutt Veide sõnul oli töötajate soovidest ja arvamusest ülevaate saamine hotelli arengu kohta programmi olulisemaid tulemusi. Lisaks on ettevõtted olulise väärtusena nimetanud kogemuste vahetamist, uusi tutvusi, huvitavaid ja praktilisi koolitusi.

2004. aastal alustas EAS programmi pilootprojektiga ja tänaseks on tunnustuse saanud juba 24 ettevõtet, mille hulgas on nii väikeseid kui ka suuremaid, näiteks Kopra talu, Allika puhkemaja, Jäneda mõis, Tartu hotell, Laulasmaa Resort, Tervisekeskus Laine.

Infoks ajakirjanikele:
Kvaliteediprogrammi tunnustamisüritus toimub kolmapäeval, 22. novembril, Tallinna Lennujaama Vanas Terminalis algusega kell 15.00.

Tunnustamisürituse päevakava:
15.00 – 15.10 Viljar Jaamu, EASi juhatuse esimees
15.10 – 15.20 Tarmo Mutso, EASi turismiarenduskeskuse direktor
15.20 – 15.30 Maria Alajõe, Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium
15.30 – 16.30 Diplomite üleandmise ja välishindajate tänamise tseremoonia
16.30 – 16.35 Auli Solo, Tartu hotelli juhataja
16.35 – 18.00 Vastuvõtt jätkub

Lisainfo:
www.visitestonia.com/kvaliteet
Kadri Tammik
EASi turismiarenduskeskuse arenduskonsultant
kadri.tammik@eas.ee , tel 627 9452
20 November 2006
  Kommentaarid