Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Täna avatakse Saku Operatiivteenistuste Keskus

Täna avatakse Saku Operatiivteenistuste Keskus

Täna avatakse Sakus uus Saku Operatiivteenistuste Keskus. Keskuses on lisaks Põhja-Eesti Päästekeskuse päästemeeskonnale leidnud omale tööruumid veel kiirabi, politsei ning tuletõrjemuuseum.

Avatav keskus asub Saku vallas Tammemäel. Keskuse hoone on ühekorruseline L- kujulise põhiplaaniga ja ligi 567 ruutmeetrise tööpinnaga. Uues keskuses asuvad lisaks Keila keskkomando Saku eraldipaiknevale päästemeeskonnale ka Põhja-Eesti Politseiprefektuuri ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla kiirabi tööruumid. Samuti leiab hoones omale uued ruumid tuletõrjemuuseum.

Vastvalminud päästedepoos asub esialgu tööle kaheksa päästetöötajat neljas vahetuses, kelle kasutada on kaks päästeautot ja muu päästetöödeks mõeldud varustus.

Põhja-Eesti Päästekeskuse direktor Raik Saarti sõnul on taoline keskus, kus ühe katuse all paiknevad kolm erinevat elanike turvalisust tagavat teenistust, Eestis ainulaadne. "Hädaolukordades tuleb neil teenistustel omavahel tihedalt koostööd teha ning igapäevane töötamine ühes majas aitab selleks valmisolekule kindlasti kaasa", märkis Saart.

Esialgne idee rajada Sakku päästedepoo, tuli 2004. aastal Tallinna Tuletõrje- ja Päästeameti ning Harjumaa päästeteenistuse ühendamise käigus. Mõtte eestvedajateks olid toonane Saku vallavalitsus ja päästeamet.

Uue hoone ehitusprojekti tellijaks oli Põhja-Eesti Päästekeskus, projekt valmis 2005. aastal. Ehitustöid teostas riigihanke võitnud ehitusfirma AS K&H. Maja valmis ajavahemikus veebruar – november 2006. Tööde kogumaksumuseks oli ligi 7 miljonit krooni. Ehitust rahastasid päästeamet, politseiamet ja Põhja-Eesti Regionaalhaigla.

Saku Operatiivteenistuste Keskuses tööd alustav Keila keskkomando eraldi paiknev meeskond sõidab õnnetuste korral välja peamiselt Saku valda ja selle lähiümbrusesse.

Keskuse avavad siseminister Kalle Laanet, sotsiaalminister Jaak Aab ja Harju maavanem Värner Lootsmann. Avamisel viibivad päästekeskuse, päästeameti, politseiameti, põhjaprefektuuri, regionaalhaigla ja Saku valla juhid.

Keskuse avamine toimub Saku vallas Tammemäel kell 14:00. Viimane päästedepoo lindilõikamine toimus Põhja-Eesti Päästekeskuses 2003.aastal, kui lõppesid Pirita Keskkomando neli aastat kestnud rekonstrueerimistööd.

Lisainformatsioon
Marek Simulman
pressiesindaja
Põhja-Eesti Päästekeskus
GSM 502 4843
27 November 2006
  Kommentaarid