Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Jukka Savijoki kitarrikontserdid 05.12.2006 - 07.12.2006

Jukka Savijoki on vaieldamatult üks Soome tuntumaid ning mõjukamaid kitarriste. Paljud Eestis esinenud noored Soome kitarristid on tuule tiibadesse saanud Sibeliuse Akadeemiast, kus Jukka Savijoki on olnud aastaid klassikalise kitarri õppetooli hoidja. Soome on teada-tuntud kõrge kitarrikultuuriga maa. Jukka Savijoki õpilaste esinemised Eestis on olnud huvitavad ja muusikaliselt palju pakkuvad. Kuulakem seekord vanameistrit ennast.

05.12.2006 Tallinn 19.00

Eesti Ajaloomuuseum , Suurgildi hoone - Pikk tn. 17

(Pilet 100.- / 60.- )

06.12.2006 Tartu 19.00

Tartu Linnamuuseum - Narva mnt.23

(Pilet 80.-/50.-)

07.12.2006 Jõhvi 19.00

Jõhvi Kontserdimaja kammersaal - Pargi tn. 40

(Pilet 50.-)

Kavas: Weiss, Mertz, Castelnuovo-Tedesco, Migot, Ponce, Turina.

Kontsert saab teoks koostöös Soome Instituudiga. Jukka Savijoki kontserte Maarjamaal toetab Eesti Kultuurkapital.

Info: www.forestmusic.ee

Piletid müügil Piletilevi müügikohtades ning 1 tund enne kontserdi algust kohapeal.

www.piletilevi.ee

Jukka Savijoki soolokarjäär algas 1977. aastal Londonis Wingmore Hallis. See on jätkunud läbi aastakümnete rahvusvahelisel kontsertareenil ning kitarristi loometeed märgistavad mitmed plaadisalvestused. Esimesele edukale debüüdile järgnesid kontserdid Wingmore Hallis ning erinevatel festivalidel Inglismaal sh. Harrogate, King's Lynn ja Cheltenham`i festivalidel, kus publiku tähelepanu ning südamed võitis Schubert'i "Die Schöne Müllerini" esitlus Jukka Savijoki ning Ian Partridge interpretatsioonis.

Jukka Savijoki on oodatud esineja kõikjal Euroopas.Ta on esinenud ka Jaapanis ning Lõuna-Ameerikas. Jukka Savijoki tunneb hästi nii kaasaegset kui 19 sajandi kitarrimuusikat ning oma ajaloolisel pillil esitab ta suurima rõõmuga 19. sajandi romantilist muusikat. Tema arvukatest lindistustest võiks ära märkida plaadi "Baroque Suites for guitar", mida hindas kõrgelt muusikaajakiri "Hi-Fi News and Record Review". Kolmele CD-le on koostöös flöödimängija Mikael Helasvuoga koondatud kõik Mauro Giuliani teosed flöödile ja kitarrile. 20. sajandi muusikast leiame meisterlikud salvestused Piazzolla, Lennox Berkeley, Toru Takemitsu jt. töödest. Nauditava elamuse pakub CD Benjamin Britteni muusikaga, mis on valminud ühisprojektina Inglise tuntuima tenori Ian Partridge´ga. Jukka Savijoki on teinud koostööd arvukate muusikutega. Siinkohal vaid mõned neist: flöödimängija Mikael Helasvuo, sopran Anne Lise Berntsen, Medici String Quartet, The English String Quartet, Chameleon Ensemble, tenor Ian Partridge, Norra kitarrist Erik Stenstadvold, nüüdismuusika ansambel "Cluster" ning mitmed Soome tippmuusikud. Talle on kirjutanud muusikat Paavo Heininen, Erik Bergman, Magnus Lindberg, Jarmo Sermilä, Olli Koskelin, Hermann Rechberger, Jouni Kaipainen, Kalevi Aho, Usko Meriläinen, Olli Kortekangas, Eero Hämeeniemi, Leif Segerstam, Tapio Tuomela, Pekka Jalkanen, Atli Heimir Sveinsson, Miklos Maros ja Hans Abrahamsen.

Jukka Savijoki on tuntud kaasaegse muusika propageerija ning esitajana.Ta on olnud paljude kaasaegsete teoste esmaesitaja.Viitasaari kaasaegse muusika festivalil on Savijoki oodatud esineja. 1990. aasta jaanuaris tunnustas Soome Vabariik maestrot viieaastase loomingulise stipendiumiga tunnustamaks muusiku loomingulist tegevust. Märkimist väärib, et esmakordselt omistati selline stipendium kitarristile. Esinemiste ning uute muusikamaastike avastamise kõrval on muusikadoktor (al. 1997) Sibeliuse Akadeemias klassikalise kitarri eriala õppetooli juhataja. Septembris 2002 toimus Sibeliuse Akadeemias esimene kontsert sarjast "Seria Classica", mille kunstiliseks juhiks on Jukka Savijoki.
28 November 2006
  Kommentaarid