Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Homme avatakse Toila Sadama Jahtklubi hoone

Homme avatakse Toila Sadama Jahtklubi hoone

Homme, 1.detsembril 2006.a. kell 15.00 avatakse pidulikult Toila Sadama Jahtklubi hoone.

Uus hoone pakub meremeestele võimalusi nii puhkamiseks, pesemiseks kui ka ürituste korraldamiseks. Meritsi Toilasse tulnud inimesed saavad nüüd kasutada korralikku WC-d, käia saunas või dušši all.

„Jahtklubi hoone valmimine aitab kaasa Toilas merega seotud traditsioonide taastamisele ja edasisele arendamisele. Jahtklubi aitab tuua merele lähemale neid, kes tunnevad huvi merega seotud spordialade vastu. Eelkõige purjetamise vastu,” ütles Toila vallavolikogu esimees Tauno Võhmar.

Kohalikud inimesed saavad Võhmari sõnul kasutada jahtklubi ruume aga erinevate ürituste ja seminaride korraldamiseks. Enam ei pea näiteks ka „kaptenite kursusi” ehk väikelaevajuhtide koolitust läbi viima Toila Gümnaasiumis, vaid saab seda teha uues hoones, otse sadamas.

Samuti loob uus jahtklubi paremad võimalused erinevate purjeregattide korraldamiseks – noortele Optimistidel ja vanematel suurematel alustel.

Toila vallajuhid plaanivad tulevikus ehitada praeguse Toila sadama kõrvale uus, kuni 175 väikelaeva ja jahti mahutav sadam. Kuigi see plaan ei ole otseselt seotud valminud jahtklubihoonega, avardavad mõlemad merendusega tegelemise võimalusi Toilas.

„Üks Toila eripära ongi selles, et meil on olemas oma sadam. Ida-Virumaal ei ole palju omavalitsusi, kellel on olemas selline väljapääs merele, mis annaks hea võimaluse tegeleda merespordiga,” lisas Võhmar.

Toila Sadama Jahtklubi hoone valmimisele aitasid kaasa PRIA, Toila vald, Ida-Virumaa Kohaliku Omaalgatuse programm, Toila-Ontika Merekuurort ja AS Toila V.V. Lisaks eelpool nimetatud organisatsioonide esindajatele oodatakse avamisele veel ka partnereid, kes on kaasa aidanud jahtklubi valmimisele ja Toila sadama arendustöödele. Jahtklubi avamisele on kutsutud ka kõik Toilas väikelaeva juhtimise kursuse edukalt läbinud laevajuhid.

Loomulikult oodatakse 1.detsembril kell 15.00 toimuvale avamisele ka ajakirjanikke.

Anti Ronk
OÜ Viru PR suhtekorraldaja
555 15 788
anti@virupr.ee
www.virupr.ee
30 November 2006
  Kommentaarid