Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Tallinnas toimub seminar Balti keti esitamisest UNESCO maailma mälu registrisse

Tallinnas toimub seminar Balti keti esitamisest UNESCO maailma mälu registrisse

4.-5. detsembril 2006 toimub Tallinnas Eesti, Läti ja Leedu ekspertkohtumine, “The Baltic Way”, kus arutatakse Balti ketiga seotud dokumendipärandi esitamist UNESCO maailma mälu registrisse. Oma kogemusi tulevad jagama ka Poola ja UNESCO eksperdid.

Laulev revolutsioon, mille üheks sümboliks sai Balti kett, on kahtlemata pretsedenditu näide vabaduse vägivallatust kättevõitmisest, inimsuse triumfist totalitaarre˛iimi üle. Tähelepanuväärne on ka kolme riigi sihipärane koostegutsemine, säilitades samas oma eripära ja suveräänsust.

Maailma mälu registrit võib nimetada maailmapärandi nimekirjaks dokumendipärandi valdkonnas. See koondab unikaalset, pretsedenditut dokumentatsiooni teoste või sündmuste kohta, mis on mõjutanud maailma arengut. Hetkel kuulub sellesse nimekirja 120 teavikut ligi 50 riigist, muuhulgas näiteks ka Poola solidaarsusliikumisega seotud dokumentatsioon.

5. detsembril kell 14.00 toimub Rahvusraamatukogu kuppelsaalis pressikonverents, kus tutvustatakse maailma mälu programmi ja ekspertkohtumise tulemusi.


Lisainfo:

Margit Siim
UNESCO ERK asesekretär
Margit.Siim@unesco.ee
tel. 631 3757, 5343 2169


Katrin Arvisto
Kultuuriministeeriumi pressiesindaja
628 2262; 511 3124
katrin.arvisto@kul.ee
www.kul.ee <http://www.kul.ee/>
01 Detsember 2006
  Kommentaarid