Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Doonorriigid on rahul Norra ja EMP finantsmehhanismide rakendamisega Eestis

Doonorriigid on rahul Norra ja EMP finantsmehhanismide rakendamisega Eestis


Eile, 30. novembril peeti rahandusministeeriumis Norra ja Euroopa majanduspiirkonna (EMP) finantsmehhanismide aastakoosolekut, kus doonorriikide esindajana kohal viibinud Norra välisministeerium väljendas oma rahulolu toetuste rakendamisega Eestis.

Rahandusministeeriumi välissuhete asekantsleri Renaldo Mändmetsa sõnul kutsuti aastakoosolek kokku eesmärgiga anda doonorriikidest Norrale, Islandile ja Liechtensteinile ülevaade finantsmehhanismide senise rakendamise käigust ning leppida kokku järgmise aasta peamised tegevused. „Eesti seis finantsmehhanismide rakendamisel on täna hea, samas on meil veel võimalus õppida teistelt riikidelt ja vältida probleeme, mis neil on tekkinud süsteemi käivitamise faasis,” märkis Renaldo Mändmets. Tema hinnangul võib lõppeva aasta üheks olulisemaks sündmuseks pidada kindlasti üksikprojektide taotlusvooru läbiviimist.

Aastakoosolekust võtsid osa Norra välisministeeriumi, finantsmehhanismide kantselei ning Eesti rahandusministeeriumi esindajad.

Seoses Euroopa Liidu laienemisega 1. mail 2004, suurenes ka Euroopa majanduspiirkond ning 28 EMP liikmesriiki said ligipääsu ühtsele turule. Laienemiskokkuleppe kohaselt toetavad kolm EMP riiki, kes Euroopa Liitu ei kuulu – Norra, Island ja Liechtenstein – 13 ELi liikmesriiki kahe finantsmehhanismi kaudu. Nendeks on Norra finantsmehhanism ja EMP finantsmehhanism. Finantsmehhanismide koordineerijaks Eestis on rahandusministeerium.

Norra ja EMP finantsmehhanismide eesmärgiks on aidata investeeringu- ja arendusprojektide rahastamisega kaasa sotsiaalsete ja majanduslike erinevuste vähendamisele laienenud Euroopa majanduspiirkonnas ning toetada EL-i uute liikmesriikide püüdlusi täisosaluse saavutamiseks laienenud siseturul. Finantsmehhanismide raames investeeritakse erinevatesse valdkondadesse aastatel 2006-2009 ligi 474 miljonit krooni.

Lisainfo:
Katre Eljas-Taal
Välisfinantseerimise osakond
Rahandusministeerium
tel 611 3496
e-post katre.taal@fin.ee
01 Detsember 2006
  Kommentaarid