Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Aivar Sõerd kohtus Türgi Euroopa Liidu pealäbirääkijaga

Aivar Sõerd kohtus Türgi Euroopa Liidu pealäbirääkijaga


Täna külastab Eestit Türgi riigiminister Ali Babacan, kes on ka Türgi ja Euroopa Liidu vaheliste liitumisläbirääkimiste Türgi delegatsiooni juhiks.

Rahandusminister Aivar Sõerdi sõnul oli tegemist peaasjalikult tutvumisvisiidiga, mille käigus informeeriti üksteist viimastest majandusarengutest. Aivar Sõerd tõstis kohtumisel esile Türgi valitsuse silmapaistvaid samme majanduspoliitikas. „Näiteks riigirahanduse valdkonnas on Türgi otsustanud juba praegu juhinduda Maastrichti kriteeriumitest ning range eelarvepoliitika on olnud oluline tegur makromajandusliku stabiilsuse ja kasvu tagamisel,” ütles Sõerd.

Ali Babacan tunnustas omakorda Eesti majandusedu ning märkis, et mitmed Eesti majanduspoliitilised valikud, näiteks siinne maksusüsteem, on eeskujuks Türgi reformide kujundamisel.

Ali Babacan kohtub visiidi raames ka välisminister Urmas Paetiga, kellega koos anti täna pärastlõunal välisministeeriumis ühine pressikonverents. Kell 15 esineb Ali Babacan loenguga Eesti Välispoliitika Instituudis. Samuti on päevakavas kohtumised Riigikogu väliskomisjoni esimehe Enn Eesmaa, Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Kristiina Ojulandi ning Riigikogu liikme ja endise peaministri Mart Laariga.Kristel Peterson
Rahandusministeerium
Kommunikatsiooniosakond
tel 611 3049
gsm 501 2107
e-post Kristel.Peterson@fin.ee
06 Detsember 2006
  Kommentaarid