Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Uus dokumentaalsari jutustab vähktõvega silmitsi sattunud inimestest

ETV uues 6-osalises dokumentaalsarjas “Vähk kivi all” kõnelevad vähihaiged ja nende lähedased avatult ning avameelselt kõigest, mida vähktõbi endaga kaasa toob. Kaamera jälgib vähktõvega silmitsi sattunute lähiümbrust nii kodus kui meditsiinisüsteemis.

Arstid ja teadlased räägivad uutest vähki ennetavatest ning ravivatest võimalustest. Saadetest selgub, et vähktõbi on oma varajases staadiumis ravitav, paraku ei ole Eestis ravi tulemused alati nii head kui arenenud riikides ja seda põhjusel, et haigusele saadakse jälile liiga hilja.

Vähki põdevate ja pahaloomulisest kasvajast tervenenud inimeste kogemused annavad vaatajatele edasi üldinimlikult vajalikku teavet vähktõvega seonduva kohta. Juttu tuleb sellest, kuhu pöörduda ning kuidas toimida haigestumiskahtluse korral.

Saate “Vähk kivi all” ettevalmistusprotsess on olnud pikk, üksikute patsientide haiguslugusid on jälgitud alates 1999. aastast.

Dokumentaalsarja toodab Haridusmeedia, saate autor on Anne Lill, rezhissöör Karin Nurm.
20 September 2002
  Kommentaarid