Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Tallinn on valmis kultuuripealinnaks kandideerimise viimaseks etapiks

Tallinn on valmis kultuuripealinnaks kandideerimise viimaseks etapiks

Tallinna linna ja projekti “Tallinn Euroopa Kultuuripealinnaks 2011” esindajad esitlesid täna Kultuuriministeeriumis linna ametlikku taotlust ehk plaane kultuuripealinna tiitli kandmise ajaks.

Vastvalminud taotlus anti täna toimunud esitlusel üle kultuuriministrile, et saata see veel enne käesoleva aasta lõppu Brüsselisse ekspertkomisjonile läbi vaatamiseks ja hindamiseks.

Kultuuriminister Raivo Palmaru sõnul väärib tunnustust mahukas töö, mis on projekti ette valmistades praeguseks tehtud. “Euroopa kultuuripealinna staatus annab linnale ja riigile unikaalse võimaluse tutvustada Eesti kultuuri. Selliseid võimalusi on eelnevalt pakkunud võib-olla vaid 80. aasta olümpiamängud ja Eurovisioni lauluvõistlus,” ütles minister Palmaru.

Konkursil ette antud tingimuste järgi peaks kultuuriprogramm keskenduma Euroopa koostööle, aga ka konkreetsele linnale iseloomulikule kultuurile. Lisaks sellele ühele linnale võib programm haarata ka ümbritsevat regiooni. “Loodame, et Tallinn esindab kultuuripealinnana mitte ainult iseend, vaid kogu Eestit,” lisas kultuuriminister Raivo Palmaru.

Euroopa Komisjon moodustab igal aastal ekspert˛ürii, kes esitab oma arvamuse kandidatuuride kohta, olles hinnanud nende vastavust ürituse eesmärkidele ja kriteeriumidele. 2011. aasta Kultuuripealinnade määramise otsustab Euroopa Liidu kultuuriministrite nõukogu oma 2007. aasta novembriistungil.


Lisainfo:

Katrin Arvisto
Kultuuriministeeriumi pressiesindaja
628 2262; 511 3124
katrin.arvisto@kul.ee
www.kul.ee <http://www.kul.ee/>
20 Detsember 2006
  Kommentaarid