Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
„Border Breakers” – auhind, mis julgustab Euroopa artiste mobiilsusele

„Border Breakers” – auhind, mis julgustab Euroopa artiste mobiilsusele

21. jaanuaril 2007 jagatakse tunnustust Euroopa muusika piireületavatele edulugudele.

European Border Breakers Award antakse käesoleval aastal kümnele Euroopa ansamblile või artistile ning nende plaadifirmadele, autoritele ja väljaandjatele, tõstes seeläbi esile kogu muusikaloome protsessi.

Euroopa Komisjon koostöös Euroopa muusikatööstuse ja MTV-ga soovib selle sümboolse auhinnaga tähistada ja propageerida Euroopa muusika rikkust ja mitmekesisust.

Auhinna eesmärgiks on ka tõsta noorte teadlikkust geograafiliste ja vaimsete barjääride murdmisest loovuse ja kultuuridevahelise dialoogi vallas.

Sel aastal leiab tseremoonia taas aset Prantsusmaal Cannes’is toimuval prestii˛ikal rahvusvahelisel muusikamessil Midem.

Pühapäeval, 21. jaanuaril 2007 korraldab Euroopa Komisjon neljandat aasta järjest Cannes’is tseremoonia European Border Breakers.Tseremoonia ajal antakse auhind European Border Breakers Award (EBBA) kümnele Euroopa ansamblile. Auhindamise aluseks on Billboard Information Group’i statistika, mis on koostatud vastavalt alljärgnevatele kriteeriumitele:* ELi liikmesriigi artistide või ansamblite originaalne debüütalbum;

* müügikäive ELi liikmesriikides väljaspool tootjariiki;

* müügikäive eelmise aasta jooksul (vahemikus 1. september 2005 kuni 31. august 2006).Nende tuntust suurendavate auhindadega toetab Euroopa Komisjon muusikatööstuse püüdlusi ennast maksma panna nii Euroopa kui rahvusvahelisel turul.EBBA võitjad ja plaadifirmad võivad kvalifitseeruda ka ELi toetuse saamiseks kaasfinantseerimise vormis üle-euroopalise tuuri organiseerimiseks, mis hõlmab vähemalt nelja ELi liikmesriiki.Uuringud näitavad, et rohkem kui 60% Euroopa kodanikest kuulab iga päev muusikat. Muusika on seetõttu Euroopa kultuurielu põhiosa. Euroopa Komisjon mängib juba juhtivat rolli muusikatööstuse lähendamises ametivõimudele, toetades paljusid koostööprojekte muusika vallas (festivalid, kontserdid), seda peamiselt kultuuriprogrammi kaudu.European Border Breakers Award on seetõttu tunnistus sellele koostöövaimule komisjoni ja muusikatööstuse vahel, mida esindavad UNIVERSAL, SACEM, EMO, GESAC, ICMP/CIEM, IFPI, IMPALA, ja samuti MTV France, MTV Europe ja Billboard Information Group.Selleaastased EBBA võitjad on:
Nimi

Album

Plaadistaja

RIIK


Corinne Bailey Rae

Corinne Bailey Rae

Good Groove/EMI

GBR


Blog 27

LOL

Magic Rec/Kontor

POL


Celtic Woman

Celtic Woman

Angel

IRL


José Gonzalez

Veneer

Imperial/Bonnier

SWE


Vittorio Grigolo

In the Hands of Love

Polydor/Universal

ITA


Beatriz Luengo

Beatriz Luengo

AZ/Universal

ESP


Ilona Mitrecey

Un monde parfait

Scorpio/Universal

FRA


Helena Paparizou

My Number one

Columbia/Sony BMG

GRC


Gabriel Rios

Ghostboy

Megadisc Recordings

BEL


Tokio Hotel

Schrei

Island/Universal

DEU

Strateegiliste küsimuste üle arutletakse samal päeval Euroopa kultuuriministrite mitteametlikul kohtumisel koos muusikavaldkonna professionaalidega, mis peetakse festivalikeskuse Palais des Festivals ruumides enne EBBA tseremooniat.Euroopa Komisjonil on Midemil boks, et propageerida Euroopa muusika mitmekesisust. See annab Midemil viibivatele tööstusharu professionaalidele võimaluse hankida informatsiooni kultuuriprogrammi ning võimaluste kohta, mida see pakub Euroopa kultuurikoostöö toetamiseks.Need on ühe ja sama mündi kaks külge, nagu tunnistasid ka Gabriel Rios ja José Gonzalez, kaks käesoleva aasta EBBA võitjat, kes on kasu saanud Euroopa talendivahetusprogrammist (ETEP) ja Euroopa tuuri toetamisest (ETS), mille eesmärgiks on soodustada Euroopa artistide ringlust Euroopa piires valitud festivalidel kogu Euroopas ringreise tehes.
15 Jaanuar 2007
  Kommentaarid