Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Jõhvi naabrusesse kerkib minitööstuspark

Jõhvi naabrusesse kerkib minitööstuspark

Jõhvi linna Narva poolsest otsast Kuremäe poole pöörates ja üle raudtee sõites ning kohe vasakule pöörates asub 6 hektari suurune ala, kuhu kerkib uus minitööstuspark. Sellel alal on juba kolm ettevõtet oma tootmise rajanud ja krundi omanikud seisavad selle eest, et sinna tuleks firmasid veelgi juurde – alale tahetakse kujundada nn Jõhvi Minitööstuspark.

„Me valmistame erinevaid betoonelemente vastavalt tellimustele, ettevõttes töötab 12 inimest. Tootmisvõimsuseks on kuni 300 kuupmeetrit betoontooteid kuus,“ ütles minitööstuspargis esimesena tegevust alustanud ettevõtte Liisbet Invest OÜ tegevjuht Vadim Skuya.

Skuya sõnul tegeleb firma ka kinnisvara arendamisega ehk lihtsamalt öeldes tööstuspargi rajamisega Jõhvi naabruses olevale territooriumile. Lisaks betoonelemente valmistavale firmale tegutseb seal täna ka puidutöötlemise ettevõte OÜ Galin Doors. Peagi käivitab oma tegevuse ka betooni valmistav ettevõte OÜ Betoonimeister, kes paigaldab hetkel saabunud tehast.

Liisbet Invest OÜ tegevjuhi sõnul sobib koht väga hästi ehitusega seonduvatele ettevõtetele. „Arvan, et Ida-Virumaal jätkub ehitusbuum veel järgneva 3-5 aasta jooksul. Lisaks juba alanud Viru Vangla ehituse jätkamisele on oodata veel Jõhvi tunneli ja uue teelõigu ehitust Narva-Tallinn maantee Kohtla-Järve ja Jõhvi vahelisel lõigul,“ oli Skuya kindel, et ehitustöid jätkub maakonnas veel pikaks ajaks.

Betoonelemente tootva ettevõtte tootmisjuhi sõnul käivitus ettevõtte sujuvalt ja praegu otsitakse juurde noori, kutsekooli lõpetanud inimesi, et tõsta tööviljakust ja kvaliteeti. „Otsime noori, kes oskavad jooniseid lugeda ja oma peaga mõtelda,“ lisas Liisbet Invest OÜ tootmisjuht Toomas Tint.

Lühikese ajaga on loodud „minitööstuspargis“ betoonelementide tootmiseks vajalikud tingimused – tänu EASi ja Euroopa Struktuurifondi toetusele on muretsetud tööks vajalikke seadmeid, samuti on omanikud teinud piisavalt investeeringuid.

Ehitusettevõtte Ferdmaster OÜ tegevjuht ning OÜ Liisbet Invest juhatuse lige Meelis Tint lisas, et hetkel käivad läbirääkimised veel kolme firmaga, kes on huvitatud minitööstuspargis oma tootmise käivitamisest.

Tänaseks on huvi üles näidanud üks soome kapitalil põhinev Eesti ettevõte, kes soovib hakata koostöös korealastega siin valmistama betoonifiibrit. Üks Saksa ettevõte on huvitatud siin katelde tootmise käivitamisest ja üks Soome ettevõte uuris siinseid võimalusi robotkeevitusega seotud tööde alustamiseks. Lisaks neile on käinud pinda sondeerimas ka mitmed muud ettevõtted.

„Vajadusel ehitab Ferdmaster siia tulevatele firmadele ka vajalikud hooned. Siin on nii maad, elektrit kui ka vett piisavalt – meil on siin oma alajaam ja puurkaev. Tootmise käivitamisega ei pea firmad ootama kuni Eesti Energia nende jaoks aega leiab, seda saab teha kohe,“ lisas Tint.

Alanud aasta või järgmise aasta plaanidesse mahub ka uue kanalisatsioonisüsteemi ja korraliku sidelahenduse rajamine minitööstuspargi territooriumile. Selleks on vaja juba käesoleval aastal alustada detailplaneeringu koostamisega.

„Nagu näha on kõik nimetatud ettevõtted korralikud tehnoloogiaettevõtted. Meie eeliseks on see, et territoorium on piisavalt väike ja kuulub meile. Tänu sellele käib otsustamine kiiresti - täna sõlmime kokkuleppe ja juba homme võib firma oma tegevusega alustada,“ selgitas Tint ja lisas, et eraettevõtjana ei ole neil pikki protseduure ega tülikaid kooskõlastamisi.

Kui võrrelda seda minitööstusparki näiteks Kohtla-Järve tööstusalaga, siis minitööstuspargi arendajate sõnul ootab viimane ettevõtteid, kes vajavad elektrit ja muid ressursse tohutul hulgal - tavainimesele mõistmatult suurtes kogustes. Jõhvi kõrval asuv tööstuspark sobib aga pigem väiksele ja keskmisele tootmisettevõttele.

„Kuna teiste tööstusparkide mahud ja suurused on sellest mitmeid kordi suuremad, sobibki seda nimetada minitööstuspargiks. Meie ühine huvi on siia saada edukalt toimivad ettevõtted, et kujundada sellest kaunis ja edukas tööstusküla,“ lisas Meelis Tint.

Hetkel ootavad uus ettevõtjaid minitööstuspargis asuvad kolm angaari-tüüpi hoonet, mis ootavad ja mida saab vastavalt kliendi vajadusele kiiresti kohandada. „Heaks eeskujuks on betoonelementide tootmise käivitanud Liisbet Invest OÜ, mille äriplaan nägi ette aasta jooksul 4-6 töökoha loomist. Varsti töötab seal juba paarkümmend inimest. Seega läks ettevõttel paremini kui äriplaanis ette oli nähtud.“

Foto: Anti Ronk
http://www.virupr.ee/arhiiv2007.htm

Anti Ronk
OÜ Viru PR suhtekorraldaja
555 15 788
anti@virupr.ee
www.virupr.ee
12 Jaanuar 2007
  Kommentaarid