Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Rahandusminister: Jõudsime arengufondi nõukogu osas mõistliku lahenduseni

Rahandusminister: Jõudsime arengufondi nõukogu osas mõistliku lahenduseni


Valitsus kinnitas tänasel istungil valitsuse esindajateks arengufondi nõukogus rahandus- ning majandus- ja kommunikatsiooniministri.

“Vabariigi valitsuse otsus selle kohta, et arengufondi nõukogus hakkavad valitsust esindama rahandus- ning majandus- ja kommunikatsiooniminister on mõistlik lahendus olukorras, kus valitsus saab nimetada kaks nõukogu liiget," kommenteeris rahandusminister Aivar Sõerd. "Just majandus- ja rahandusminister on need valitsuse liikmed, kes on riskikapitali investeeringute valdkonnas kõige kompetentsemad ja kannavad kõige suuremat vastutust."

Rahandusministri nimetamine valitsuse esindajaks arengufondi nõukogus on rahandusministeeriumi hinnangul vajalik ja otstarbekas ka seetõttu, et rahandusministeerium tegeleb valitsuse poliitika ja regulatsioonide kujundamisega kogu finantsteenuste sektori osas, majandusarengu jätkusuutlikkuse ning konkurentsivõime tagamise küsimustega ning riigivara ja riigi huvide kaitsega juriidilistes isikutes. Kõigi nende valdkondadega seotud aspekte tuleb arvesse võtta, et tagada arengufondi tõhus ja usaldusväärne toimimine.

Rahandusministeeriumi ülesandeks on ka riigi finantsvarade ja -kohustuste haldamine. Samuti ei saa ministeeriumi hinnangul tähelepanuta jätta seda, et riigi poolt arengufondi investeerimiskapitaliks antavate AS-i Eesti Telekom aktsiate valitsejaks on rahandusministeerium. Rahandusministri osalemine nõukogu töös aitab paremini tagada arengufondi ja riigi vahelist koordinatsiooni AS-i Eesti Telekom aktsiate valitsemisel ning vältida positsioonide kahjustamist puuduliku informatsioonivahetuse läbi.

Eesti arengufond asutati eelmise aasta 1. detsembril jõustunud arengufondi seadusega. Fondi kõrgeim juhtimisorgan on üheksaliikmeline arengufondi nõukogu, mille liikmeteks on valitsuse, Riigikogu ja avalik-õiguslike ülikoolide rektoreid ühendava organisatsiooni nimetatud isikud.


Eesti arengufondi seaduse kohaselt nimetab valitsus kaks nõukogu liiget Vabariigi Valitsuse liikmete hulgast tähtajaga kuni neli aastat, kuid mitte kauemaks kui nende volituste kehtivuse ajaks.


Lisainfo:
Kristi Künnapas
Rahandusministeerium
Kommunikatsiooniosakond
Tel. 6 113 035
Mob. 56 215672
E-mail: Kristi.Kynnapas@fin.ee
11 Jaanuar 2007
  Kommentaarid