Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Politsei on jõulude ajal väljas tugevdatud jõududega

Politsei on jõulude ajal väljas tugevdatud jõududega

Et kindlustada kõigile rahulikud ja turvalised jõulud, suunab politsei jõuluperioodil üle Eesti avaliku korra tagamisse tavapärasest suuremad jõud.

Julgestuspolitsei direktor Ivar Pritsi sõnul on jõulude ajal politsei kõrgendatud tähelepanu all eelkõige liiklusturvalisus ning avalik kord tänavatel ja muudes avalikes kohtades. "Jõuluperiood tähendab paljudele pingelangust. Võetakse töölt puhkust, lastel algab koolivaheaeg, inimesed on ülevas meeleolus ja ei pruugi seetõttu olla sama ettevaatlikud ning tähelepanelikud kui tavaliselt. Paraku on aga meie keskel neid, kes sellist ettevaatamatust ära proovivad kasutada. Seepärast tõhustab politsei jõuluperioodil avaliku korra tagamist ning suunab tänavatele tavapärasest rohkem jalgsipatrulle," ütles Ivar Prits.

Politsei tõhustab jõuluperioodil ning aastalõpus ka liiklusjärelevalvet. Prefektuurid viivad oma territooriumil läbi politseioperatsioone kiiruseületajate ning joobes juhtide tabamiseks, julgestuspolitsei liikluse eriüksusel on jõulude ajal tööl mõlemad vahetused korraga.

"Kuigi praegu on väljas veel plusskraadid, tuleks liikluses kindlasti olla äärmiselt ettevaatlik," ütles Ivar Prits. "Kõigil sõidukijuhtidel on olnud viimastel päevadel võimalus veenduda, et temperatuuri langedes vaid paari kraadi võrra muutuvad teed libedaks mitte tundide vaid lausa minutitega. Lisaks on lume puudumisest tulenevalt äärmiselt pime, mistõttu kõik jalakäijad peaksid kindlasti kandma helkurit. Samuti tasub meeles pidada, et ka ATV-de ja muude taoliste sõidukite rooli võib istuda vaid kaine peaga ning järgida tuleb ohutusnõuded nagu kiivri kandmine jne. Jõulud on rahu ja üksteisest hoolimise aeg. Loodan väga, et sama mõttelaad peegeldub ka jõulude aegses liikluspildis," lisas Ivar Prits.


Politseiprefektuurid viivad läbi jõulurahu operatsioone, mille eesmärgiks on avalikku korra tagamine ja tugevdatud liiklusjärelvalve teostamine. Lisaks viis Valga politsei hiljuti läbi ühisoperatsiooni Läti Valka politseinikega, et ennetada korrarikkumisi, tõkestada kuritegevust ja suurendada liiklusturvalisust.


Politsei soovib kõigile rahulikku ja turvalist jõuluaega.


Lugupidamisega,
Martin Luige
Julgestuspolitsei
infojuht
6123993/ 5023124
22 Detsember 2006
  Kommentaarid