Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Valitsus kiitis heaks riigiteenistujate järgmise aasta palgamääradValitsus kiitis tänasel istungil heaks riigiteenistujate ja valitsusasutuste hallatavate riigiasutuste töötajate palgamäärad 2007. aastaks ning tingimused palkade diferentseerimiseks ja nõutavast tulemuslikuma töö eest lisatasu maksmiseks.

Vastavalt Riigikogus heaks kiidetud järgmise aasta eelarvele on riigiteenistujate palgaastmestiku kõrgeima astme palgamääraks 2007. aastal 25 000 krooni. Madalaima astme palgamääraks on Eesti Ametiühingute Keskliidu ja Eesti Tööandjate Keskliidu vahelise palga alammäära kokkuleppe kohaselt 3600 krooni. Riigiteenistujate astmepalga määrad kasvavad keskmiselt 42,4 protsenti.

Sel aastal oli madalaimal palgaastmel töötasu 3000 krooni ja kõrgeimal 12 500 krooni."Et astmepalgad tõusevad rohkem kui riigieelarvest ministeeriumitele eraldatavad vahendid palgakasvuks, vähenevad võimalused lisatasude maksmiseks, astmepalkade osa töötasus aga suureneb. See on ka edasise riigiteenistujate palgasüsteemi korrastamise eesmärk," selgitas rahandusminister Aivar Sõerd. "Avaliku sektori töötajate palgasüsteem peab olema loogiline ja lihtsalt mõistetav ka kodaniku jaoks. Praeguseks tekkinud olukord, kus lisatasu moodustab sageli enamuse palgast, ei ole normaalne ja vajab juba ammu muutmist."

Määrus jõustub tagasiulatuvalt 1. jaanuarist.

Lisainfo:
Kristi Künnapas
Rahandusministeerium
Kommunikatsiooniosakond
Tel. 6 113 035
Mob. 56 215672
E-mail: Kristi.Kynnapas@fin.ee

18 Jaanuar 2007
  Kommentaarid