Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
EAKL tervitab riigiteenistujate palgamäärade tõusu

Valitsus kinnitas täna riigiteenistujate palgatingimused 2007. aastaks, mis suurendavad astme­palgamäärasid keskmiselt 42,4%. Esmakordselt üle mitme aasta tõusid palgamäärad kogu rii­gi­teenistujate palgaastmestiku ulatuses - viimastel aastatel oli piirdutud vaid alampalga tõu­sust tuleneva alumiste palgaastmete korrigeerimisega.

EAKL on tulemusega rahul ka seetõttu, et ametiühingute visaduse tõttu jättis valitsus kõrvale eelmisel nädalal tehtud ettepaneku tõsta astmepalku keskmiselt kolmandiku võrra. "Paljude riigiteenistujate jaoks oleks see tähendanud 500 kuni 900 krooni kaotust iga kuu," ütles Riigi- ja Omavalitsusasutuste Töötajate Ametiühingute Liidu (ROTAL) esimees Kalle Liivamägi. "Meie seisukoht oli selge - kui valitsus taganeb oma varasemast seisukohast, siis palgalepet ei sünni."

8. novembril sõlmisid EAKL ja valitsusdele­gat­sioon eelkokkuleppe, mis nägi ette riigi­amet­nike palgatõusu ning riigiasutuste palgavahendid kasvu vähemalt 12,2 protsendi võrra. EAKL loodab juba järgmisel nädalal uuesti valitsusdelegatsiooniga kohtuda, et asuda täpsustama palgakokkuleppe teksti.

EAKLi eesmärk kõigil palgaläbirääkimistel on õiglase palga poliitika, mis oleks läbipaistev, põhjendatud ja töötajaid motiveeriv. "Tänane valitsuse määrus ei too veel läbimurret, sest ametkondade palgapoliitikad võivad üksteisest erineda nagu öö ja päev," märkis EAKLi esimees Harri Taliga. "Eesti riik ei saa sellist segadust lubada ja peab kehtestama ühtsed, selged ja kõigile arusaadavad palgareeglid."

Eelmine ametiühingute ja valitsuse kokkulepe riigiteenistujate palga­tõusu kohta pärines 2001. aastast.

Lisainfo:

EAKL esimees Harri Taliga 6412 800, 55 53 48 40
ROTALi esimees Kalle Liivamägi 52 50 063

18 Jaanuar 2007
  Kommentaarid