Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Ida-Lääne Agraarfoorumil rõhutati bioenergia osatähtust põllumajanduse arengul tulevikus Ida-Lääne Agraarfoorumil rõhutati bioenergia osatähtust põllumajanduse arengul tulevikus Ida-Lääne Agraarfoorumil arutati bioenergia osatähtust põllumajanduse arengul


Ida-Lääne Agraarfoorumil rõhutati bioenergia osatähtust põllumajanduse arengus


 


Põllumajandusminister Ester Tuiksoo osales täna Berliinis Euroopa suurima toidu- ja põllumajandusmessi raames toimunud Ida-Lääne Agraarfoorumil teemal “Põllumajandus ja bioenergia – ilma põllumajanduseta kustub valgus”.


 


Euroopa suurima toidu- ja põllumajandusmessi Grüne Woche raames toimus Ida-Lääne Agraarfoorum, kus osalesid põllumajandusministrid erinevatest maailmajagudest ja  rõhutasid bioenergia osatähtust põllumajanduse arengus. 


 


Agraarfoorumi diskussiooni põhigruppi kuulusid Euroopa Komisjoni volinik põllumajanduse küsimustes Mariann Fischer Boel, Saksamaa Liitvabariigi põllumajandusminister Seehofer, Venemaa põllumajandusminister Gordejev, Brasiilia põllumajandusministeeriumi kantsler Linneu ning Tšiili põllumajandusminister Rojas.


 


Foorumil andsid suurriikide põllumajandusministrid ülevaate oma riigi bioenergeetika olukorrast ning arutlesid tuleviku perspektiivide üle. Kuna bioenergeetika teema muutub maailmas järjest olulisemaks, siis rõhutati sellealase koostöö vajalikkust globaalsel tasandil.


 


Tõdeti, et kliimamuutustest ning keskkonnakaitsest tulenevalt peab erilist tähelepanu pöörama biokütuse laialdasemale kasutuselevõtmisele. Maailma suurriikide põllumajandusministrid olid üksmeelel, et oluline on teadustöö alane koostöö põllumajanduse arendamisel maailmas.


 


Täna hommikul kohtusid Eesti põllumajandusminister Ester Tuiksoo ja Ukraina põllumajandusminister Yuriy Melnik, kes teavitasid teineteist põllumajanduse olukorrast oma riigis. Samuti räägiti kahepoolset koostöö võimalikkusest ja uute suundade arendamistest, näiteks teadusuuringute ja hariduse valdkonnas. Kõne all oli ka bioenergeetika arendamine ning kogemuste vahetamine sellel alal. Samuti arutati kahe riigi vahelist koostöö memorandumi ettevalmistamist.


 


 Lisainfomatsioon:


Karina Loi


Põllumajandusministeerium


Avalike suhete osakond


Pressiesindaja


625 6254


karina.loi@agri.ee


20 Jaanuar 2007
  Kommentaarid