Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Väliskaubanduse defitsiit veebruarikuu järel madalaim

Augustis näitas eksport jälle tugevat kasvu. Eriti positiivne oli allhangete 50% suurenemine võrreldes eelmise aasta augustiga ja 22% kasv eelmise kuuga võrreldes. Normaaleksport kasvas nii aasta kui kuises võrdluses 11%. Impordikasv augustis aeglustus, seda just siseringlusse toodavate kaupade arvel. Seetõttu vähenes väliskaubanduse defitsiit juulikuu rekordtasemega võrreldes poole võrra (1,45 mln kroonini), mis oli veebruarikuu järel madalaim sellel aastal.

Allhangete tugevat kasvu aastasel baasil toetasid masinad ja seadmed, metallitooted ning mööbel ja selle lisandid. Tekstiilitoodete osas jäi kasv väikeseks. Poole võrra suurenes nii mobiiltelefonide kui nende osade allhankeeksport. Normaalekspordis olid keskmisest suuremad ekspordikasvud keemia-, plast-, paberi- ja metallitoodetel ning transpordivahenditel.

Siseringlusse imporditi juulist vähem transpordivahendeid, masinaid ja seadmeid, taimseid, keemia- ja paberitooteid, toidukaupu ja puitu. Aastaga jätkus küll autode sisseveo küllaltki tugev kasv, kuid kokkuvõttes jäi normaalimport eelmise aasta augusti tasemele. See võib olla märgiks, et hirmud majanduse ülekuumenemisest on ennatlikud.

Töötluskaupade sissevedu on püsinud märtsist alates ühel tasemel. Aastane kasv oli küll 35%, kuid selle taga on ka eelmise aasta madal baas. Seetõttu on järgnevatel kuudel oodata allhangete mõõdukat kasvu. Töötluskaupade sisseveo kasvu toetasid põhiliselt masinad ja seadmed.

Järgnevatel kuudel võib oodata väliskaubanduse jätkuvat paranemist, sest ettevõtete hinnangud lähikuude suhtes on positiivsed ja võib loota ka olukorra paranemist välisturgudel.
04 Oktoober 2002
  Kommentaarid