Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vabariigi President muutis riiklike autasude andmise otsust

Vabariigi President muutis riiklike autasude andmise otsust

President Toomas Hendrik Ilves kirjutas täna alla otsusele, millega muutis oma 7. veebruari k.a. otsust nr. 94 riiklike autasude andmisest, arvates Jüri Paap’i välja Valgetähe IV klassi teenetemärgi saajate hulgast.

“Ma ei sea kahtluse alla kohtunik Jüri Paabi tunnustamist väärivaid teeneid Tallinna Ringkonnakohtu ühe looja, kaasaegse kohtusüsteemi arendaja ja pädeva kohtunikuna. Just neil põhjustel esitas Riigikohus Teenetemärkide Komiteele taotluse talle teenetemärgi andmiseks,” ütles president Ilves.

Viimase nädala jooksul on riigipeale aga teatavaks saanud kohtunik Jüri Paabi tehtud otsused aastatel 1979-1980, millega põhjustati inimestele kannatusi nende rahvusliku või dissidentliku tegevuse eest.

Vabariigi President peab kahetsusväärseks, et see kõik polnud talle teada enne 7. veebruari otsuse tegemist.

“Me peame leppima ja andestama. Ent oma otsuses lähtun ma tõekspidamisest, mille järgi Eesti Vabariik ei saa oma teenetemärgiga tunnustada neid, kes osalesid okupatsiooniaastatel kaaskodanike poliitilises tagakiusamises,” ütles president Ilves.


Presidendi kantselei avalike suhete osakond


Lisainformatsioon:
Telefon: 6316229
Faks:6316250
14 Veebruar 2007
  Kommentaarid