Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kalle Laanet arutab Euroopa Liidu piirijulgeoleku strateegiat

Kalle Laanet arutab Euroopa Liidu piirijulgeoleku strateegiatNeljapäeval, 15. veebruaril, osaleb siseminister Kalle Laanet Euroopa Liidu sise- ja justiitsküsimuste nõukogu istungil, kus on arutlusel Euroopa Liidu piiridel kiire sekkumise eest vastutavate meeskondade loomine.Eesistuja Saksamaa teeb ettepaneku luua Euroopa Liidu piirivalve kiirreageerimise üksus, et vajadusel tõkestada Euroopa Liidu välispiiridel suure hulga illegaalide sisenemist. Ettepaneku kohaselt saadaksid liikmesriigid vajadusel probleemsetesse piirkondadesse oma eksperdid ja tehnika. Hetkel on lahtised veel küsimused, kas liikmesriigi osalemine üksuses saab olema kohustuslik või vabatahtlik."Eesti on seisukohal, et liikmesriigi osalemine kiire reageerimise üksuses võiks olla kohustuslik, kuid arvestada tuleb ka olukorraga koduriigis, kus võib samuti valitseda kriitiline olukord ning eksperte ja tehnikat ei saaks loovutada," selgitas Kalle Laanet. "Vajalikust tehnikast saaks Eesti pakkuda piiripunktides kasutatavat dokumentide kontrollimise tehnikat, soojuskaameraga autosid ning öise vaatluse seadmeid."Teise olulise teemana on kõne all Prümi piiriülese politseikoostöö lepingu ületoomine Euroopa Liidu õigusesse. Eesistuja ootab liikmesriikide ametlikke seisukohti lepingu ületoomise mahu kohta. Siseminister Kalle Laaneti sõnul on Eesti valmis Prümi lepinguga ühinema ja valmis toetama lepingu ületoomist täies mahus. Prümi lepingu kohaselt peavad osapooled DNA, sõrmejälgede ja sõidukite andmebaase, mida teised osapooled saavad kuritegude uurimisel kasutada.Samuti antakse nõukogule lühiülevaade Schengeni infosüsteemi vaheetapi SISOne4All projekti rakendamisest ning esitatakse muudetud SIS II ajakava. SISOne4All projektiga liituvate liikmesmaade arvutuste kohaselt läheb liitumine igaühele maksma täiendavalt umbes 1 miljon eurot. Ka siseministeerium plaanib Schengeniga liitumisprotsessi alguses mitteplaneeritud kulude katteks taotleda valituselt rakendamiseks umbes 15 miljonit krooni.

Kristina Leer
pressinõunikAvalike suhete osakond:

Osakonnajuhataja: Kaja Kukk - tel: 612 5030; GSM: 51 76 108; kaja.kukk@siseministeerium.ee

Pressinõunik Katrin Vides - tel: 612 5032; GSM: 52 76 806; katrin.vides@siseministeerium.ee

Pressinõunik Kärt Einlo - tel: 612 5034; GSM: 56 647 246; kart.einlo@siseministeerium.ee

Pressinõunik Kristina Kareva - tel: 612 5227; GSM 52 56 542; kristina.kareva@siseministeerium.ee

Pressinõunik Kristina Leer - tel: 612 5033; GSM 51 27 089; kristina.leer@siseministeerium.eeFaks: 612 5077; e-post: info@siseministeerium.ee

Aadress: Pikk 61, 15065 Tallinn
15 Veebruar 2007
  Kommentaarid