Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Liina Tõnisson tutvus võimalustega kasutada hõljukit ühendusepidamisel Vormsiga

PRESSITEADE
24.10.2002


Läänemaa maavalitsus andis täna Alajõel toimunud kohtumisel minister Liina Tõnissonile üle hõljukite kasutamise võimalusi analüüsiva uuringu. Visiidi käigus tutvustati teede- ja sideministeeriumi esindajatele ka seniseid kogemusi hõljuki kasutamisel.

Maavalitsuse poolt koostatud uuring analüüsib võimalusi kasutada hõljuki ning parvlaevade kombineeritud liiklust ühenduse pidamisel mandri ja Vormsi saare vahel. Läänemaa maavalitsuse arvutuste kohaselt läheks uue hõljuki soetamine riigile maksma 10 miljonit krooni. Hõljuk tuleks kasutusele peamiselt nendel aegadel, kus parvlaevade kasutamine kas ei ole võimalik või on ebaotstarbeks. Näiteks liiga madala veetaseme, jäätumise või väheste reisijate tõttu.

"Idee on huvitav ning leidnud kasutust ka mujal maailmas," sõnas Liina Tõnisson, "Enne kui ministeerium oma täpse arvamuse saab anda analüüsitakse hoolikalt ka majanduslikke aspekte."

Ministeerium analüüsib tehtud uuringu põhjal, millist kokkuhoidu saavutatakse parvlaeva liikluse kombineerimisest hõljukiliiklusega. Oluline on ka see, millise perioodi jooksul tasuks võimalik kokkuhoid 10 miljoni kroonise investeeringu hõljuki ostmisele.

Kolmandat aastat kasutab Piirivalveamet hõljukit Peipsil.
26 Oktoober 2002
  Kommentaarid