Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Terviserajad kutsuvad Eesti rahvast pühapäeval rekordit püstitama

Terviserajad kutsuvad Eesti rahvast pühapäeval rekordit püstitama

Pühapäeval, 25. veebruaril kella 12-16 toimub Eesti Terviseradadel rekordiüritus, millest oodatakse osa võtma kõiki suusatamist ning tervisejooksu või –kõndi harrastavaid inimesi. Rekordiüritus seisneb võimalikult paljude inimeste üheaegses suusatamises või liikumises.

Rohkearvulise suusarahva vastuvõtuks on Eesti enam kui 50 terviserada valmis. Ette on valmistatud 500 kilomeetrit suusaradu, avatud on suusalaenutused ning hoolitsetud on autode parkimisvõimaluste eest. Peale suusasõitu ootab suuremates keskustes osalejaid soe tee. Vastavalt võimalustele on korraldatud ühistransport.

Ürituse korraldaja Eesti Terviseradade SA juhataja Jaanus Pulles kutsub kõiki inimesi rekordi püstitamisele kaasa aitama: ”Et meie ühine rekordiüritus õnnestuks ning saaksime olla tunnistajad eestimaalaste uuele maailmavallutamisele, on iga inimese panus äärmiselt oodatud. Õnnestumise korral teeme ühiselt tiiru ümber maakera ehk läbime enam kui 40 000 kilomeetrit,” rääkis Pulles. Ta lisas, et peale rekordi püstitamise on ürituse eesmärk tutvustada inimestele nende kodukandi looduslikke terviseradu ja kutsuda kõiki sinna mõnusalt aega veetma.

Keskuste rajad on avatud kogu pühapäeva, kuid enda panuse andmiseks rekordi püstitamisse palume kohal olla ajavahemikus kella 12–16, et läbitud kilomeetrid fikseeritaks. Kõik osalejad registreeritakse Tallinna Ülikooli rekreatsioonieriala tudengite abil ning üles märgitakse iga suusataja poolt läbitud kilomeetrite arv.
Läbitud vahemaad summeeritakse ning tulemuse teeb Eesti Terviseradade SA teatavaks pühapäeva õhtul.

Eesti Terviseradade projekt on Merko Ehituse, Eesti Energia ja Hansapanga ning Kultuuriministeeriumi ja Eesti Suusaliidu algatatud ettevõtmine Eesti looduslike sportimiskeskuste uuendamiseks. Ettevõtmise eesmärgiks on toetada Eestimaa liikumis- ja spordiradade väljaarendamist, et kindlustada looduses aastaringse ja tasuta aktiivse liikumisvõimaluse kättesaadavus kõigile huvilistele. Käesolevaks hetkeks on projekti raames kaasa aidatud juba viieteistkümne terviseraja uuendamisele üle Eesti.

Eesti Terviseradade kaart on üleval Eesti Terviseradade kodulehel www.terviserajad.ee. Oma läbitud kilomeetreid saab ka iseseisvalt üles märkida samal kodulehel asuvasse tervisepäevikusse.

Lisainfo ajakirjanile:

Tallinnas ootame ajakirjanikke osalema rekordipüstitamises Pirita Terviserajal kella 12–16, kus Lükati suusasilla juures on lisaks ristuvatele suusaradadele avatud laste kelgumägi, kõndimis- ja jooksurada ning teejoomiskoht ja lõkkeplatsid. Eelmise aasta kogemusele tuginedes võib eeldada, et pühapäeval on Pirita Terviserajalt läbi käimas u 2000 inimest.

Lisainformatsioon:
Jaanus Pulles
SA Eesti Terviserajad juhataja
Eesti Suusaliit MTÜ juhatuse esimees
Tel.mob:+372 5034594
e-post:Jaanus.Pulles@neti.ee
23 Veebruar 2007
  Kommentaarid