Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Pärnu politseile teevad muret kergekäeliselt seadusi rikkuvad alaealised

Pärnu politseile teevad muret kergekäeliselt seadusi rikkuvadalaealised

Möödunud sõbrapäev ja politseioperatsioonid näitavad, et alaealisedrikuvad seadusi kergekäeliselt.


14. veebruaril soovisid Pärnu ööklubi külastada alaealised noored. Seleesmärgil kasutasid kaks 17-aastast noormeest võõrast ID-kaarti ningüks 17-aastane noormees võõrast passi. Ööklubi turvamehed teavitasidseaduserikkujatest politseid.

Karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb teise isiku nimeleväljaantud tähtsa isikliku dokumendi kasutamist või enda nimeleväljaantud tähtsa isikliku dokumendi teisele isikule kasutamiseksandmist eesmärgiga omandada õigusi või vabaneda kohustustest, on ettenähtud rahaline karistus või kuni kolmeaastane vangistus.
Ka 7. veebruaril Pärnu Politseiosakonna noorsoopolitsei pooltkorraldatud politseioperatsioon alaealiste suitsetajate tabamiseksnäitas, et noored ei hooli oma tervisest ega ka seaduserikkumisest.

Operatsioonil kontrolliti Pärnu linna üldhariduskoolide ümbrusi. Sellekäigus selgitati välja 31 õiguserikkujat, alaealisi oli nende hulgas20, kellele koostati 25 väärteomaterjali.

Tubakaseaduse paragrahv 49 sätestab keelatud kohas suitsetamise eesttrahvimääraks kuni 1200 krooni.

Pärnu politseiosakonna vanemkomissar Sander Peremees sõnas, et kahjuksei teadvusta noored, mida näiliselt süütu tegu,  teise isiku dokumendikasutamine või kellelegi andmine, endaga kaasa võib tuua. Ta sõnas:„Tegemist on petmisega, mis on ühiskonnas igal juhul taunitav. Sedaseisukohta on seadusandja väga selgelt väljendanud ka läbi sellistetegude kriminaliseerimise.“

Peremees sõnas: „Ei taha uskuda, et –15 kraadise pakasega kooliõuelsuitsetav laps teeb seda sõltuvusest, pigem on tegemist staatuseküsimusega.“ Ta lisas, et suitsetamise keeld ei ole välja mõeldudtäiskasvanute poolt laste kiusamiseks, vaid nende tervise kaitsmiseks.

Peremehe sõnul peaksid tervislikud eluviisid olema noore enda tulevikuhuvides esikohal, äärmiselt taunitav on nende inimeste käitumine, keslastele suitsu ostavad või seda müüvad ja seega noorsoo tervisttervikuna kahjustavad.Hedy Tammeleht
infojuht
Pärnu politseiosakond
Tel. 444 6650
GSM: 564 89065
hedy.tammeleht@laane.pol.ee

Lääne Politseiprefektuur
Pikk tn 18
80089 Pärnu
23 Veebruar 2007
  Kommentaarid