Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vabariigi President kuulutas välja esseekonkursi “Millises Eestis ma tahan elada?”

Vabariigi President kuulutas välja esseekonkursi “Millises Eestis ma tahan elada?”

Täna, Eesti Vabariigi 89. aastapäeva aktusel Tallinna Ülikoolis kõnelenud president Toomas Hendrik Ilves kuulutas välja esseekonkursi pealkirjaga “Millises Eestis ma tahan elada?”

“Eesti on taastanud oma riigi ja võtnud taas sisse koha demokraatlike lääneriikide peres. Ometi ei ole Eesti veel selline, nagu me sooviksime. Selle asemel, et kurta, kas sellist Eestit me tahtsime, peaksime rääkima sellest, missugust Eestit me tahame,” ütles riigipea.

“On aeg välja öelda oma mõtted selle kohta, missugune Eesti peaks olema. Arutlegem siis ühiselt, mis on Eestis praegu hästi või mis tekitab meelehärmi. Mida on meil õppida minevikust? Mida võtta üle teiste maade kogemusest? Kuidas saavutada see, et kõik siin elavad inimesed peaksid Eestit oma koduks? Mida saaksin mina teha selleks, et Eesti muutuks kohaks, kus on hea elada, kus lapsed on oodatud, kust noored ei taha lahkuda välismaale ja kus eakatel on rahulik vanaduspõli?” loetles president Ilves võimalikke küsimusi, mille üle võiks antud teema raames arutleda. “Suunakem oma pilgud tulevikku ja mõelgem, kuidas me läheme edasi. Missugune võiks Eesti olla 10, 50, 100 aasta pärast?”

Esseevõistluse idee pärineb Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhilt professor Margit Sutropilt, seda ideed arutas Presidendi Mõttekoda, mille liikmed nõustusid osalema võistluse ˛üriis. Oma tuge on lubanud Vabariigi Presidendi Kantselei ja ajakiri Akadeemia.

Konkursi täpsete tingimustega saab tutvuda Tartu Ülikooli eetikakeskuse loodud eetikaveebis www.eetika.ee <http://www.eetika.ee> ja Vabariigi Presidendi Kantselei kodulehel www.president.ee <http://www.president.ee>. Esseesid oodatakse jüripäevaks, 23. aprilliks ja ˛ürii teeb oma otsuse jaanipäevaks, 23. juuniks. Eraldi hinnatakse üldhariduskoolide õpilaste ja täiskasvanute töid.

“Ma olen veendunud, et Eesti tuleviku kohta tahavad ja ka oskavad oma arvamuse välja öelda sajad ja tuhanded meie kaaskodanikud. See ei ole pelk poliitikute või arvamusliidrite privileeg, kellele visioonide pakkumine on sageli töö või isegi kohustus,” ütles president Ilves.

Presidendi kantselei avalike suhete osakond


Lisainformatsioon:
Telefon: 6316229
Faks:6316250
23 Veebruar 2007
  Kommentaarid