Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Arengufond saab kolm protsenti Eesti Telekomi aktsiatest

Arengufond saab kolm protsenti Eesti Telekomi aktsiatest


Valitsus otsustas täna anda Eesti Arengufondile investeerimiskapitali moodustamiseks üle 4 138 636 riigile kuuluvat aktsiaseltsi Eesti Telekom aktsiat, mis praegu on rahandusministeeriumi valitsemisel.

Eesti Arengufondi investeerimistegevuse rahalisteks vajadusteks on esimeseks viieks aastaks prognoositud umbes 500 miljonit krooni. Arengufondi seaduse kohaselt antakse fondile investeerimiskapitali moodustamiseks üle vähemalt 3-protsendilisele osalusele vastav kogus riigile kuuluvaid ASi Eesti Telekom aktsiaid, mille turuväärtus moodustab eilse seisuga juba rohkem kui 589 miljonit krooni .

Rahandusminister ja Arengufondi nõukogu liige Aivar Sõerd rõhutas, et koos aktsiatega läheb fondile üle dividendide saamise õigus, mis rakendub juba 2006. aasta eest makstavatele dividendidele. Arengufondile üleantavad aktsiad moodustavad olulise osa riigi käes olevatest Eesti Telekomi aktsiatest, mida täna on 27,17 protsenti .

“Valitsus andis täna ka rahandusministeeriumile volitused üleantavate Eesti Telekomi aktsiate võõrandamise kooskõlastamiseks. Et tegemist on börsiettevõttega, on võõrandamise käigus oluline jälgida nii riigi ja Arengufondi huve kui ka seda, et ei kahjustataks väärtpaberituru korrapärast toimimist,” lisas Aivar Sõerd.

Eesti Arengufondi eesmärk on stimuleerida ja toetada muutusi Eesti majanduses, mis aitavad ajakohastada majandust, tagada ekspordi kasvu ning luua uusi kõrget kvalifikatsiooni nõudvaid töökohti.Lisainfo:

Annikky Lamp
Rahandusministeerium
Kommunikatsiooniosakond
Tel. 611 3577
Mob. 52 97656
E-mail: Annikky.Lamp@fin.ee
22 Veebruar 2007
  Kommentaarid