Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eest vajab üleriigilise katvusega raadiosidevõrku

Kalle Laanet: Eest vajab üleriigilise katvusega raadiosidevõrkuSiseminister Kalle Laanet nentis Soomes raadiosidevõrk VIRVE päeva seminaril peetud kõnes, et Eesti vajab kiiresti üleriigilise katvusega ametkondadevahelist raadiosidevõrku, mis hetkel on puudulik. Praegu kasutavad politsei, pääste ja piirivalve erinevatel tehnoloogiatel baseeruvaid raadiovõrke, mis raskendab kiiret informatsiooni vahetamistEriti ilmekalt tulid Kalle Laaneti sõnul sideprobleemid ilmsiks 2005. aasta jaanuari Pärnu üleujutuse ajal, mil mobiilivõrk oli ülekoormatud ning elektrikatkestuste korral puudus paljudes kohtades üldse ühendus.Siseminister Laanet juhtis oma kõnes tähelepanu, et Eestis kasutusel olevad raadiovõrgud on ka moraalselt vananenud ning kergesti pealtkuulatavad "Politseil, piirivalvel ja päästeametil on vajadus kiirelt edastada tundlikku informatsiooni ning eraelulisi isikuandmeid, mis ei tohi olla avalikult kättesaadavad. Olemasolevate võrkude ülevalhoidmine ja arendamine nõuab sellest tulenevalt igal aastal suuri investeeringuid, mistõttu on otstarbekam rajada uus ühtne raadiovõrk.""Suursündmuste puhul, nagu Inglismaa kuninganna ja Ameerika Ühendriikide presidendi külastus 2006. aasta lõpus, tuli eelnevalt teostada väga suuremahuline ja kulukas planeering, et olemasolevate süsteemidega täita kõikide ametite vajadused sideks," kõneles Laanet.Olukorda parandamiseks on siseministeeriumil koostöös Eesti korrakaitse- ja julgeolekustruktuuridel käsil projekt üleriigilise operatiivraadioside loomiseks. "Siseministeeriumi eesmärk on saavutada ühtne ja tugev infotehnoloogia ning sidesüsteemide juhtimine kogu sisejulgeoleku valdkonnas - üks tsentraalne ühtse nägemusega meeskond terve side valdkonna peale," ütles siseminister.Kalle Laanet rõhutas, et läbi ühise juhtimise ja nägemuse, saame kasutada investeeringuid otstarbekamalt. "Ühise süsteemi ja ühiste töövahendite kasutamine kaasa erinevate ametkondade vahelise koostöö tõhustamisele."Teise lahendusena olukorra parandamiseks luukase siseministeeriumis sisejulgeoleku teabe- ja analüüsiosakond. Loodav osakond on üleriigilise operatiivinformatsiooni töötlemise funktsiooniga üksus, mis hakkab koguma infot ka väljaspool Eestit toimuvatest sündmustest, mis võivad meid mõjutada. "Lisaks operatiivse info vahetamisele läbi raadioeetri, oleme koondamas ka taktikalise info vahendamist erinevate ametkondade vahel. Seda kõike eesmärgiga olla senisest veelgi tõhusam ja osutada inimestele parimat võimalikku sisejulgeolekuteenust."Laanet kiitis tihedat koostööd Soomega operatiivraadioside arendamisel. Juba 1994. aastal sõlmisid Eesti ja Soome piirivalved koostöökokkuleppe koordineerimaks merepäästeoperatsioone ja ökoloogiliste katastroofide avastamise ning likvideerimise koordineerimiseks.

Siseminister Laanet on kindel, et üleriiklik raadiosidesüsteem tõstab Eesti sisejulgeolekut ning edaspidi peale Eesti liitumist Schengeni viisaruumiga ka Schengeni julgeolekut.

Kristina Leer
pressinõunikAvalike suhete osakond:

Osakonnajuhataja: Kaja Kukk - tel: 612 5030; GSM: 51 76 108; kaja.kukk@siseministeerium.ee

Pressinõunik Katrin Vides - tel: 612 5032; GSM: 52 76 806; katrin.vides@siseministeerium.ee

Pressinõunik Kärt Einlo - tel: 612 5034; GSM: 56 647 246; kart.einlo@siseministeerium.ee

Pressinõunik Kristina Kareva - tel: 612 5227; GSM 52 56 542; kristina.kareva@siseministeerium.ee

Pressinõunik Kristina Leer - tel: 612 5033; GSM 51 27 089; kristina.leer@siseministeerium.eeFaks: 612 5077; e-post: info@siseministeerium.ee

Aadress: Pikk 61, 15065 Tallinn

01 Märts 2007
  Kommentaarid