Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Rahandusministeerium kvalifitseeris vabaühenduste fondi vahendusasutuse riigihankel osalejad

Rahandusministeeriumi pressiteade 2. märts 2007Rahandusministeerium kvalifitseeris vabaühenduste fondi vahendusasutuse riigihankel osalejad

Eelmisel nädalal lõppes taotlejate kvalifitseerimine riigihankele „Vabaühenduste fondi vahendusasutuse leidmine”. Rahandusministeerium kvalifitseeris kõik kolm taotluse esitanut: Avatud Eesti Fondi, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ning ühispakkuja Bradley Dunabr Associates Estonia OÜ ja BDA Estonia OÜ.

Hanke eesmärgiks on leida Euroopa majanduspiirkonna (EMP) ja Norra finantsmehhanismide alla kuuluvale vabaühenduste fondile vahendusasutus, mis hakkab edaspidi tegelema 36 miljoni krooni jaotamisega toetustena avalikes huvides tegutsevatele Eesti mittetulundusühingutele ja sihtasutustele. Eile väljastati kvalifitseerunud taotlejaile pakkumise kutse dokumendid ning määrati pakkumiste esitamise tähtajaks 16. aprill.

Vabaühenduste fondi kaudu toetatavad doonorriigid Norra, Island ja Liechtenstein kodanikuühiskonna organisatsioonide osalemist majanduslike ja sotsiaalsete erinevuste vähendamises Euroopa majanduspiirkonnas.

Fondi maht moodustab Norra ja EMP finantsmehhanismide kaudu Eestisse tulevast rahast 7 protsenti ehk ligi 33 miljonit krooni. Sellele lisandub riigipoolne finantseering, mis moodustab 10 protsenti fondi kogumahust. Kokku on fondis 36 488 355 krooni, mida saab kasutada Eesti kodanikuühiskonna edendamisel.

Norra ja EMP finantsmehhanismide eesmärgiks on aidata investeeringu- ja arendusprojektide rahastamisega kaasa sotsiaalsete ja majanduslike erinevuste vähendamisele laienenud Euroopa majanduspiirkonnas ning toetada EL-i uute liikmesriikide püüdlusi täisosaluse saavutamiseks laienenud siseturul.

Täpsemat info Norra ja EMP finantsmehhanismide ning vabaühenduste fondi kohta võib leida internetiaadressilt www.fin.ee/eeagrants.

Lisainfo:

Ülle Lobjakas
Rahandusministeerium
Välisfinantseerimise osakond
tel 611 3175
e-post ylle.lobjakas@fin.ee
02 Märts 2007
  Kommentaarid