Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Hoolekandasutuste töötajate miinimumpalk tõuseb tuhande krooni võrra

Hoolekandasutuste töötajate miinimumpalk tõuseb tuhande krooni võrraTäna allkirjastasid sotsiaalminister Jaak Aab valitsuse esindajana ja Kalle Liivamägi Eesti Ametiühingute Keskliitude esindajana riigi hoolekandasutuste 2007. aasta kokkulepped palga alammäärade osas.Sotsiaalminister Jaak Aabi sõnul tõusevad kuupalga alammäärad ligi 25% ehk tuhande krooni võrra. „See sai võimalikuks tänu riikliku hoolekande rahastamise tuntavale tõusule. Erihoolekande rahastamine kasvab sel aastal ligi 28% ja laste hoolekande rahastamine 25%,” täpsustas minister.Samasugused kasvud on riigi eelarvestrateegias ette nähtud ka järgmisteks aastateks, mis tähendab hoolekandetöötajatele ennaktempos palgatõusu. „Tuleval aastal tahame saavutada kuni 2000 kroonise palgatõusu;” sõnas Aab.Tänane kokkulepe puudutab asenduskodude (lastekodud) kasvatusala töötajaid ja psüühilise erivajadusega inimeste tegevusjuhendajaid, kes töötavad riigi hoolekandeasutustes. Lepe kehtib alates 1. jaanuarist kuni 31. detsembrini 2007. aastal.Asenduskodude töötajate kuupalga alammäärad tõusid tuhat krooni ja on järgmised:

abikasvataja 4500 krooni;

nooremkasvataja 5000 krooni;

kasvataja 5700 krooni;

vanemkasvataja 6940 krooni;Psüühiliste erivajadustega inimeste tegevusjuhendajate kuupalga alammäär tõusis 4000 kroonilt 5000 kroonini.Detsembris sõlmiti eelkokkulepe riigiteenistujate palgatingimuste osas ja seal toodud tingimused on valitsus täitnud. „Selle põhiline sisu oli palgaastmete tõstmine keskeltläbi 42% ulatuses ja sisejulgeoleku töötajate kuni 30% palgatõus,” ütles minister.Kokkulepe jõustus selle allakirjutamisest ning kehtib 1. jaanuarist kuni 31. detsembrini 2007. aastal.Tööandja edastab kokkuleppe maavalitsustele ühe kuu jooksul allakirjutamisest. EAKL teavitab kokkuleppe sõlmimisest oma liikmeid ühe kuu jooksul.Eestis on kokku 39 asenduskodu, kus töötab ligi 700 inimest. Psüühiliste erivajadustega inimeste tegevusjuhendajaid, kes töötavad riigi hoolekandeasutustes on kokku 560. Üldse on Eestis kokku 90 erihoolekandeteenuste pakkujat, neist 17 on riiklikud.

Marika Raiski
meediasuhete nõunik
Sotsiaalministeerium
tel 6 269 323
mob 53 448 086
e-post: marika.raiski@sm.ee
02 Märts 2007
  Kommentaarid