Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
CeBITi messil tutvustatud Eesti IT-lahendused suurendavad ekspordivõimalusi

Pressiteade 22. märts 2007

Eile lõppes nädal aega Hannoveris Saksamaal toimunud mastaapne info- ja kommunikatsioonitehnoloogia mess CeBIT 2007, mis näitas Saksamaa tuntavalt kasvanud huvi Eesti IT-teenuste vastu.

"Kaheksa aasta jooksul, välja arvatud ehk Eesti ühinemine Euroopa Liiduga, ei ole Eesti saanud nii palju positiivset kajastust Saksamaa suuremates päeva- ja majanduslehtedes kui nüüd e-valimiste puhul. See tõstis Eesti huviorbiiti ka messil," sõnas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse esindaja Saksamaal Riina Leminsky.

Eesti stendi vastu tundsid võrreldes eelmiste aastatega palju suuremat huvi nii Saksa avalik sektor kui ka ettevõtjad. "Ühe põhjusena võib esile tuua majanduse olukorda Saksamaal, mis on pärast mitmeaastast paigaltammumist jälle tõusuteel. Kasvavad investeeringud seadmetesse ja otsitakse uusi kasutajasõbralikke tarkvaralahendusi. Väike- ja keskmise suurusega ettevõtted tahavad vahetada välja aastakümneid kasutusel olnud töömahukad programmid. Samuti otsivad kohalikud omavalitsused võimalusi lihtsustada ametkondade igapäevast tööd," kommenteeris Leminsky.

“Meie lahendused kõnelevad sageli juba meie endi eest – seepärast oli meie stendil rohkem spetsialiste kui müügimehi,” selgitas tööd Riigi Infosüsteemide Arenduskeskuse kommunikatsioonijuht Rica Semjonova. Erilist huvi pälvis tema sõnul ID-kaarti kasutamine ja e-hääletamine. "Küsiti, kas Eesti elab ikka reaalajas või juba tulevikus. Saksa suurima tiraa˛iga majandusajakiri Wirtschaftswoche kirjutas, et märk "Welcome to Estonia" võinuks olla ka "Welcome to the future"," tõi Leminsky näite Eesti heast IT-kuulsusest.

Eesti stendi külastasid mitmed kõrged poliitikud ning ametnikud. Näiteks viis end e-riigi arengutega kurssi Läti Vabariigi transpordiminister Ainars Šlesers, e-kool vaimustas Alam-Saksi haridusministrit Bernd Busemanni ning kaheksaliikmeline Saksamaa linnapeade delegatsioon tutvus ID-kaardi ning portaali “eesti.ee” kasutusvõimalustega.

Eesti ühisstendi toetasid ja korraldasid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Riigi Infosüsteemide Arenduskeskus. Eestit esindas kaheksa ettevõtet: Cybernetica AS, Oskando OÜ, Developers Team OÜ, Makselahenduste OÜ, Koolitööde AS, ML Arvutid AS, AS Sertifitseerimiskeskus ning Smartlink.
22 Märts 2007
  Kommentaarid