Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutab välja konkursi noore kultuuritegelase preemiale

Kadriorus 22. märtsil 2007Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu kuulutas täna välja noore kultuuritegelase preemia konkursi

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu poolt välja antav 75 000 krooni suurune noore kultuuritegelase preemia on mõeldud kuni 35-aastastele Eesti päritolu kultuuritegelasele, kelle kunstilised saavutused on leidnud laialdast tunnustust või kelle looming ning kunstiline tegevus on oluliselt kaasa aidanud Eesti riigi ja kultuuri tutvustamisele maailmas. Noore kultuuritegelase preemiat rahastab kultuurirahastu nõukogu liige Toomas Luman.


Preemia antakse välja kuuendat korda. Eelnevatel aastatel on noore kultuuritegelase preemia saanud helilooja Tõnu Kõrvits, rahvamuusik Krista Sildoja, kirjanduskriitik Jan Kaus, dirigent Anu Tali, lavastaja Jaanus Rohumaa ja helilooja Helena Tulve.


Kandidaate võivad esitada nii taotlejad ise, nende juhendajad, õpetajad, tööandjad, samuti kultuurirahastu nõukogu liikmed. Kandideerimiseks tuleb esitada kirjalik avaldus koos isikuandmete ja lühikese elulooga (nimi, aadress, haridustee, tööalane tegevus), loomingulise tegevuse kirjeldus ning vähemalt kahe tunnustatud kultuuritegelase või loomeliidu ja ühe tunnustatud kultuuritegelase soovitus. Kõik preemia taotlemisega seotud dokumendid palume saata Vabariigi Presidendi Kultuurirahastule aadressil A. Weizenbergi 39, 15050 Tallinn. Taotluste esitamise lõpptähtaeg on 30. aprill 2007.


Lisainfo:

Kristel Peterson

presidendi kantselei

avalike suhete osakond

tel 631 6229

gsm 501 2107
22 Märts 2007
  Kommentaarid