Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Üle 630 000 tuumaenergiavastase allkirja antakse täna 11.00 üle E Liidu energia-"ministrile" Andris Piebalgsile.

 Üle 630 000 tuumaenergiavastase allkirja antakse täna 11.00 üle E Liidu energia-"ministrile" Andris Piebalgsile.

TV/PILDISTAMISE VÕIMALUS:
Täna reedel 23 märtsil kell 11 annavad tuumaenergia vastased Euroopa Komisjoni Berlaymont maja ees E Liidu energia-"ministrile" Andris Piebalgsile üle "õnnetud sünnipäeva kingikastid", mis on täidetud lehtedega, millel on enam kui 630 000 allkirja, mis nõuavad tuumaenergia kasutamise lõpetamist ja Euratomi lepingu tühistamist. Stseeni ilmestab tort millel on Euroopa Liidu lipp, kus viisnurgad on irooniliselt asendatud radiatsiooniohu tähistega.


Vaata:
http://www.foeeurope.org/activities/Nuclear/Press_invitation_Euratom_action.pdf

Eurooplased nõuavad EURATOM-i lepingu tühistamist.

Selleks, et seista tuumaelektrijaamade ehitamise uue laine vastu, kogusime me enam kui pool miljonit allkirja tuumaenergia kasutamise lõpetamiseks Euroopas.

Tuumaenergia on probleem mitte lahendus! Euroopa peab lõpetama maksumaksja raha raiskamise ohtliku ja kalli tehnoloogia kaitsmiseks. 20 aastat peale Tsernobõli katastroofi on tuumaenergia endiselt kõige ohtlikum moodus elektri tootmiseks. Tuumaenergia ei lahenda ka kliimamuutuse probleemi. Ning globaliseeruva terrorismi tõttu on tuumaelektrijaamad ja kontrollimatu tuumakütuse levik tõsiseks julgeolekuriskiks. Meie, allakirjutanud soovitame tungivalt Euroopa Liidu komisjonile, Euroopa Liidu parlamendile ja kõigile Euroopa Liidu liikmesriikidele:

-peatada või hoida ära uute tuumaelektrijaamade ja teiste tuumaehitiste rajamine Euroopa Liidus,
- valmistada ette plaan loobumaks tuumaenergia kasutamisest kogu Euroopa Liidus,
- alustada suurte investeeringute tegemist säästliku ja taastuva energia ning kütuse kasutamise suurendamiseks,
- tühistada Euroopa Liidu Euratom´i ühenduse asutamisleping, mis rahastab ja toetab ulatuslikult tuumaenergia kasutamist Euroopa Liidu maksumaksjate rahaga.
Ainult sel moel on võimalik meid kõiki kaitsta tuumaenergia kasutamisega kaasnevate ohtude ja ülemaailmse soojenemise eest samaaegselt.

Euroopa Liidu põhiseaduse arutelul allkirjastasid viis riiki (Saksamaa, Iirimaa, Austria, Rootsi ja Ungari) avalduse, kus öeldi, et Euratom on ajast ja arust ning vajab revideerimist.

61% E Liidu rahvastikust arvab, et tuumaenergia osa tuleks vähendada tuumajäätmete ja tuumaõnnetuste ohu tõttu.Veel infot: http://www.million-against-nuclear.net/ Eesti keeles: http://www.facts-on-nuclear.energy.info/

Inglise keelest tõlkinud:
Argo Loo
energeetikainsener 1993
rahv suhete magister 2005
NB! Kui eestlased teadnuks Euroopa Liidu laienemise eel Eestisse, et rahvahääletuse jahh tähendab eelisarengut tuumaenergiale, GMO-toidu Eestisse lubamist ja et 84% seadusi tuleb Brüsselist!
Me püüame jõuda järgi sakslastele, taanlastele, kuid miks ei mõtle me põhjuste üle mis on 50 aastaga teinud meestearst Margus Punabi sõnul saksa ja taani mehed ~3 korda viljatumaks ning eestlased, lätlased, soomlased ~2 korda viljatumaks? EV põhiseadus (tõsi - nüüd on EV Riigikohus hinnanud EV põhiseaduse alamaks E Liidu seaduste suhtes) kohustab meid hoidma oma riiki, loodust ja tervist, et oleks mida pärandada järeltulevatele põlvedele ja et oleks kellele pärandada.
Kui meil on väidetavalt turumajandus, miks siis antakse tuumaenergeetikale EURATOM lepinguga võimalus kasutada dumpingut, mistõttu asja arutab kohus.
23 Märts 2007
  Kommentaarid