Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Rahandusminister Aivar Sõerd osaleb Euroopa Liidu rahandusministrite nõupidamisel

Rahandusminister Aivar Sõerd osaleb Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu istungil


Rahandusminister Aivar Sõerd osaleb homme Brüsselis Euroopa Liidu (EL) rahandus- ja majandusministrite nõukogus ECOFIN.

Kohtumisele eelneb tavapäraselt töine hommikusöök, mis algab ülevaatega eelmise õhtu euroala riikide ministrite kohtumisest. Räägitakse ka ELi üldise majandusolukorra teemadel.

ECOFINis on arutlusel Belgia, Hispaania, Bulgaaria, Rumeenia ja Läti stabiilsus- ja konvergentsiprogrammid, millele nõukogu peab andma omapoolse heakskiidu. Stabiilsusprogrammid esitavad euroalasse kuuluvad liikmesriigid ning konvergentsi- ehk lähenemisprogrammid euroalasse mittekuuluvad riigid.

Rahandusministrite nõukogu kinnitab seekordsel istungil ka eesistuja Saksamaa esitatud nõukogu prioriteedid 2008. aasta Euroopa Liidu üldeelarve koostamiseks. Eelarve prioriteetide määramine on iga-aastase eelarveprotseduuri esimeseks sammuks.

Euroopa Komisjon annab ülevaate integreeritud sisekontrolli raamistikust. Komisjoni poolt välja töötatud raamistik pakub lahendusi, mis aitaksid kaasa sellele, et Euroopa Kontrollikoda annaks EL kulutuste kohta positiivse hinnangu. Seni on kontrollikoda andnud hinnangu alati märkustega, mis on puudutanud nii komisjoni kui liikmesriikide kontrollisüsteeme. Kontrolliraamistiku eesmärk on kontrollitegevuse lihtsustamine ning ulatuslikumaks muutmine.

Nõupidamise üheks eesmärgiks on finantssektori piiriüleste ühinemiste ja ülevõtmiste direktiivi osas poliitilise kokkuleppe saavutamine. See peaks kiirendama krediidi- ja muude finantsasutuste ning kindlustusandjate ühinemiste ja ülevõtmiste protsessi Euroopa Liidus läbi ühtsema õigusliku raamistiku.

Ministrid arutavad ka arenguid seoses makseteenuste direktiiviga, mille eesmärgiks on luua ühtne makseteenuste turg Euroopa Liidus.

Lõunasöögilauas on teemaks ettevalmistused rahvusvahelise valuutafondi IMFi kevadkoosolekuks.

<mailto:kristi.kynnapas@fin.ee>
26 Märts 2007
  Kommentaarid