Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Jõgeva politsei avastas salasigarette ja -alkoholi

Jõgeva politsei avastas salasigarette ja -alkoholi

Möödunud reedel, 23. märtsil avastas Jõgeva politsei läbiotsimise käigus ühest talumajapidamisest salaalkoholi ja - sigarette

23. märtsil viis politsei laekunud informatsiooni ja kogutud materjalide põhjal Põltsamaa vallas Võhmanõmme külas asuvas talus läbi läbiotsimise. Taluperemehe (s. 1951) majapidamisest leiti kokku 38 liitrit salaalkoholi ja 788 pakki Eesti Vabariigi maksumärgistuseta sigarette More, North Star, Bond ja LM. Salaalkohol oli läbipaistvates sinise korgiga plastpudelites, pakendatud sahvris prügikottidesse. Politseinikud leidsid salasigarette elutoas kahest pappkastist ja sahvris prügikotist. Suurem hulk sigarette oli blokkides.

"Möödunud aastal avastasime Põltsamaa piirkonnas kokku 9,5 liitrit salaalkoholi ja 387 pakki salasigarette. Ainuüksi seekordne tulemus ületab sigarettide koguselt möödunud aasta saagi. Kindlasti korraldab politsei sarnaseid operatsioone ka edaspidi. Inimestelt, kellel on informatsiooni ebaseadusliku alkoholi ja sigarettide kohta, ootab politsei teateid ja sellist teavet kontrollime alati koheselt. Kogutud asitõendid ja piisav info aitavad käibelt likvideerida hulga illegaalselt hoitud kaupa, " rääkis Põltsamaa konstaablijaoskonna juhtivkonstaabel Üllar Sõmera.

Politsei alustas väärteomenetlust tubakaseaduse ja alkoholiseaduse paragrahvide järgi, mis käsitleb alkoholi ja tubakatoodete käitlemise korra rikkumist. Mõlema seaduse rikkumise eest näeb karistus ette rahatrahvi kuni 18 000 krooni.

Möödunud aastal avastas politsei Jõgeva maakonnas kokku 1035,5 liitrit salaalkoholi ja 1452 pakki EV maksumärgistuseta sigarette.

Jõgeva politsei ootab ka edaspidi kodanikelt vihjeid illegaalse tubaka ja alkoholi müügikohtadest. Info on oodatud politsei tasuta lühinumbril 110.

Klaire Ründva

pressiesindaja

Lõuna Politseiprefektuur

Jõgeva Politseijaoskond

tel. 776 8450

gsm. 53 46 85 14

klaire.ryndva@jogeva.pol.ee
27 Märts 2007
  Kommentaarid