Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Homme toimub Jõhvis ettevõtlusseminar alustavatele väikeettevõtetele

Hansapank aitab alustavatel väikeettevõtetel turule tullaHomme, 4. aprillil toimub Jõhvis ettevõtlusseminar alustavatele väikeettevõtetele, kus Hansapanga juhid ja analüütikud annavad ülevaate praegusest majandussituatsioonist ning jagavad praktilisi nõuandeid hästi toimivate ettevõtete rajamiseks.Hansapank Eesti peadirektor Priit Põldoja räägib oma seminariettekandes sellest, kuidas luua uut väärtust, mis on kasulik nii kliendile kui ka ettevõttele. Väikeettevõtete panganduse juht Aet Altroff annab näpunäiteid, millest alustada ettevõtte turundustegevuses; samuti antakse ülevaade sellest, kust saab alustav ettevõte vajaliku kapitali ning kuidas analüüsib pank ettevõtte äriplaani.Sarnased seminarid on toimunud juba ka Tallinnas ja Pärnus. Hansapanga väikeettevõtete panganduse juht Aet Altroff ütles, et seminaridega soovib Hansapank aidata väikeettevõtjatel käivitada jätkusuutlikku äri. "Oleme finantseerinud paljusid eri majandussektorites tegutsevaid väikeettevõtteid ja saanud hea ülevaate nende jaoks äriplaani läbimõtlemise juures olulistest teemadest. Meie kogemus näitab, et väikeettevõtjad vajavad konsultatsiooni peamiselt äri planeerimise osas," märkis ta.Eelmisel aastal asutati Eestis ligi 14 000 uut ettevõtet, kellest rohkem kui iga teine on valinud oma finantspartneriks Hansapanga. Kümnendik turule tulevatest ettevõtetest kasutab ettevõtluse alustamiseks vajalikeks investeeringuteks pangalaenu.Kõige rohkem uusi väikeettevõtteid rajati eelmisel aastal Tallinnas. Maakondlikus võrdluses on aga esimene Tartumaa üle 1500 uue ettevõttega, järgnes Harjumaa üle 1100 ettevõttega. Aktiivsed piirkonnad on ka Pärnumaa ja Ida-Virumaa, mõlemas oli mullu üle 500 uue alustaja.Väikeettevõtteks loetakse Eestis kuni 9 töötajaga ettevõtet, mille alla kuulub üle 80% kõigist ettevõtetest.

Lisainformatsioon www.hansa.ee/seminar <file:///C:Documents%20and%20SettingsK rahuLocal%20SettingsTemporary%20Internet%20FilesOLK56www.hansa.eeseminar> . Seminaril on sünkroontõlge vene keelde.

Katrin Isotamm

Hansapanga suhtekorraldusjuht

Tel: 888 1727

E-mail: katrin.isotamm@hansa.ee
03 Aprill 2007
  Kommentaarid