Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kultuuriministeerium kuulutab välja uue programmi noortekooride toetuseks

Kultuuriministeerium kuulutab välja uue programmi noortekooride toetuseks

Kultuuriministeerium kuulutab välja uue toetusprogrammi "Eesti noortekoorid rahvusvahelisel areenil", mille eesmärgiks on toetada meie rahvusvaheliselt silmapaistvate laste- ja noortekooride esinemisi välismaal.

Toetusi määratakse Eestis või välismaal tunnustust leidnud laste või noorte koorikollektiividele rahvusvahelistel konkurssidel, festivalidel või rahvusvahelistes muusikaprojektides osalemiseks. Koorilauljate vanus peaks jääma vahemikku 10 kuni 25 ning koori suurus olema vähemalt 16 lauljat.

"Kui seni oli meie arvukate noorte- ja lastekooride välisreiside finantseerimine peaasjalikult lastevanemate, kohaliku omavalitsuse ja Kultuurkapitali õlul, siis see programm püüab ka Kultuuriministeeriumi poolt toetada eesti muusikakultuuri aktiivset tutvustamist läbi rahvusvahelisi või kodumaiseid konkursivõite saavutanud kontsertkollektiivide tegevuse," iseloomustas uut programmi Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Marko Lõhmus.

Programmi raames kuulub 2007. aastal jaotamiseks 260 000 krooni, millest toetatakse tegevusi ja kulutusi, mis on vajalikud otseselt konkursist osavõtu või kontsertreisi elluviimiseks, aga ka väliskonkursil või festivalil esitatava repertuaari originaalnootide ostmiseks või rentimiseks. Täpsete toetusprogrammi tingimuste ja nõuetega saab tutvuda Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Taotluse vorm koos kohustuslike lisadokumentidega tuleb esitada Kultuuriministeeriumile 20. aprilliks.


Lisainfo:

Marko Lõhmus
Kultuuriministeeriumi muusikanõunik
tel 557 9786
03 Aprill 2007
  Kommentaarid