Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu alustas geenidoonorite andmete kogumist uutes maakondades

EESTI GEENIVARAMU PRESSITEADE 02.04.07Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu alustas geenidoonorite andmete kogumist uutes maakondadesTÜ Eesti Geenivaramu alustas täna taas andmekogumist Raplamaal, Tartumaal, Lääne- Virumaal ja Järvamaal.


„ Ainult 10%-l Eesti elanikest on võimalik kuuluda Eesti rahva geeniandmeid hõlmavasse kogusse. Need inimesed saavad anda oma panuse Eesti rahva tervemasse tulevikku.Geenidoonoriks olemine ei sisalda mingit riski.” selgitas professor Andres Metspalu, kes on vastloodud asutuse Tartu Ülikooli Eesti Geenivaramu direktori kohusetäitja. „2007. aasta jooksul haaratakse kogumisse järk-järgult kõik Eesti maakonnad. Maakonna perearstidele on läbi viidud täiendkoolitused ja nad on valmis alustama tööd geenidoonoritega,” lisas Metspalu.EGV loodi 2001. aastal ja tänaseks on olemas kümme tuhat geenidoonori tervise- ja sugupuuandmed ning DNA. Sellise andmekoguga on Geenivaramu juba praegu arvestatav biopank kogu maailmas. Eesti riik on teadvustanud Geenivaramu olulisust geeni- ja terviseuuringute läbiviimisel. Nelja aasta jooksul 2007-2010 on planeeritud kasvatada andmekogu suurus 100 000 geenidoonorini. Käesoleva nädalast on Geenivaramu Tartu Ülikooli üheks osa, mis tagab biopangale stabiilse arengu.Riigipoolne finantseerimine võimaldab luua andmekogu, mille suuruseks on 100 000 geenidoonorit. Sellest kujuneb piisavalt suur andmepank, et läbi viia kõrgetasemelisi geeniuuringuid, mille tulemused on suure usaldusväärsusega.Lisainfo:

Terje Puusepp

Eesti Geenivaramu teabejuht

53489148

terje.puusepp@geenivaramu.ee
02 Aprill 2007
  Kommentaarid