Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Eestisse jõuab Brasiilia tuntuim ansambel - SEPULTURA!

EESTISSE JÕUAB BRASIILIA TUNTUIM ANSAMBEL - SEPULTURA!

Pühapäeval, 22. juulil jõuab Eestisse Brasiilia vihmametsade keskelt
thrash-metali kuningas SEPULTURA. Kontsert leiab aset klubis Rock Cafe ning piiratud arv pileteid tuleb müügile 17. aprillil kell 10.00 hommikul.

Hoolimata sellest, et Sepultura pole kunagi Eestis esinenud, ei vaja bändi nimi Eesti rockihuvilistele tutvustamist - 1992. aastal esines ansambel Riias ja kohalolnute sõnutsi koosnes pool publikust eesti keelt rääkivatest metalfännidest.

Sepultura ei ole lihtsalt järjekordne ansambel, kes teeb seda, mis on juba varem loodud, vaid on alati kõndinud seal, kuhu keegi teine pole veel jalajälgi jätnud.

Sepultura loodi aastal 1983 ja nende läbilöögiks peetakse 1989. aastal ilmunud kolmandat kauamängivat "Beneath The Remains". Peale seda tulid juba klassikud "Arise" (1991), "Chaos A.D." (1993). Album "Roots" (albumilt pärineb Sepultura üks kuulsamaid lugusid "Roots Bloody Roots") nägi ilmavalgust 1996. aastal ja see oli viimaseks plaadiks kauaaegsele bändi lauljale Max Cavalerale. Peale Cavalera lahkumist kohtusid allesjäänud liikmed Igor Cavalera, Paolo Pinto ja Andreas Kisser uue lauljaga, mustanahalise ameeriklase Derrick Greeniga.

1998. aastal ilmus bändilt oopus "Against", millel kuuleb nii Greeni jõulist häält, kui ka Metallica endist bassimeest Jason Newstedi. Sama aasta augustis korraldas Sepultura Sao Paulos festivali toetamaks põliseid Brasiilia indiaanlasi. Külastajatel oli kaks võimalust: osta tavaline pilet või siis tuua kaasa 1 kilogramm toiduaineid indiaanlaste toetuseks. Emotsioonid sellelt festivalilt inspireerisid ka bändi järgmist albumit "Nation" (2001). Esimest korda peale "Beneath The Remainsi" salvestati terve album kodumaal, juurte juures. Samuti kutsuti kaasa lööma erinevaid külalisi nagu näiteks Jello Biafra (ex-Dead Kennedys), Jamey Jasta (Hatebreed) ning klubi ja reggae legend Dr. Israel.

Bänd tõestas, et oskab enda muusikastiilist ka kaugemale näha. "Meie ideeks oli kaasata artiste totaalselt erinevatest stiilidest", selgitab Andreas Kisser. Valmis EP "Revolusongs" (2002), mis oma müüginumbrite ning populaarsuse poolest oli bändile tõesti, nagu nimigi ütleb - revolutsiooniline. Järgnesid kauamängiv "Roorback" (2003) ning kontsert-DVD "Live in Sao Paulo" (2005). Viimane stuudioplaat ilmus 2006. aastal ja kandis nime "Dante XII".

"Kevadisel Euroopa tuuril olid saalid Sepultura kontsertideks välja müüdud näiteks Tshehhis, Prantsusmaal, Saksamaal. Eestis on oodata tõepoolest väga kõrgel tasemel showd", ütles BEM Agency tegevjuht Gunnar Viese. "Äsja Poolas toimunud Metalmania festivalilt naasnud publikul on Sepultura kohta jätkunud vaid kiidusõnu - lavalt kuuleb ära kõik hitid".

Piletid on müügil alates 17. aprillist Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades. Piiratud koguses sooduspileteid on võimalik osta vaid kauplustest Lasering (Pärnu mnt. 38, Tallinn), Sabbra-Cadabra (Tatari 6, Tallinn) ja Liivamäe muusikariistad (Munga 10, Tartu) hinnaga 350 krooni. Ühele inimesele müüakse kuni 10 piletit.

http://sepultura.uol.com.br
http://www.bem.ee
http://www.piletilevi.ee
http://www.rockcafe.ee


pildid:
http://www.bem.ee/files/sepultura/sepultura.jpg
12 Aprill 2007
  Kommentaarid