Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
ETV ja Hiroshima Televisiooni koostöö

Eesti Televisioon ning Hiroshima linnatelevisioon teevad koostööd Eduard Tubina loomingu vahendamisel eesti ja jaapani muusikasõpradele.

Eesti Televisiooni juhatuse esimehe Ilmar Raagi ning Hiroshima TV planeerimise ja tootmise osakonna juhi Bungo Kagimoto kohtumisel arutati videomaterjalide vahetamist, et ühelt poolt propageerida Eesti muusikat Jaapanis, teisalt tutvustada Jaapani kultuuri eestlastele ning pakkuda võimalust näha ja kuulda ühe meie muusikaklassiku loomingut Jaapani sümfoonikute tõlgenduses.

Maailmas kõrgelt hinnatud Hiroshima sümfooniaorkester on salvestanud Tubina kolmanda sümfoonia kontsertettekande, mis tänu televisioonide vahelisele kokkuleppele jõuab ka eesti televaatajani.

Bungo Kagimoto valmistab ette saadet Eduard Tubinast ning selle tarbeks käis ta Eestis tutvumas helilooja sünnikohaga Kallastel, külastas koos Tubina-asjatundja Eeva Potteriga mitmeid arhiive ja muuseume ning kohtus Tubina Ühingu liikmetega. Samuti tegi Kagimoto Hiroshimas intervjuu helilooja poja Eino Tubinaga.

ETV vaatajateni jõuab jaapanlaste materjalil põhinev saade Tubina 100.sünniaastapäeva raames.
13 Jaanuar 2003
  Kommentaarid