Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Tulekul esimene Lääne-Virumaa haridus- ja töömess

Tulekul esimene Lääne-Virumaa haridus- ja töömess

Lääne-Viru Maavalitsus ja Eesti Tööandjate Keskliit korraldavad kolmapäeval, 25.aprillil Rakvere spordihallis haridus- ja töömessi.

Algselt kõrgkoolide infopäevana kavandatud ettevõtmine on kasvanud kutse- ja kõrgkoolide ning ettevõtete ühiseks messiks. Õigem oleks öelda messike, sest see on esimeseks katsetuseks kujundada välja mess kui iga-aastane suurem koolitus- ja töösündmus maakonnas noortele ja teistele huvilistele õppimis- ja töövõimaluste tutvustamiseks.

Messi eesmärk on üldharidus- ja kutsekoolide õpilastele tutvustada õppimisvõimalusi maakonna ja teiste maakonnale olulistes valdkondade üli- ja kõrgkoolides (näiteks tehnika-erialadel) ning praktika-, stipendiumi- ja töövõimalusi maakonnas. Samuti on messi ülesandeks arendada koostööd õppeasutuste ja ettevõtete vahel, leidmaks uusi lahendusi kutsehariduse elavdamiseks.
Mess algab kell 12.00, avasõnad on Tööandjate Keskliidu juhataja Tarmo Kriisilt ja maavanem Urmas Tammelt. Ootame külla ka haridusminister Tõnis Lukast.
Messi laval esinevad huvikoolide õpilased ning koolid ja ettevõtted oma esitlustega. Messil võib ka õppida, kuidas saada ettevõtjaks, kirjutada äriplaani, alustada oma ettevõttega, kasutada suitsuandurit või elustamise ABC ja kuidas kirjutada CV-d, ja käituda töövestlusel.

Boksides esitlevad end ja annavad teavet õppimisvõimaluste kohta maakonna kutse- ja kõrgkoolide kõrval ka Tallinna Ülikool, Sisekaitseakadeemia, Tallinna Tehnikaülikool koos Virumaa kolledziga, Tartu Ülikool, Mainori Kõrgkool, Tallinna Tehnikakõrgkool ja Eesti Maaülikool.
Lihakombinaat pakub noortele töövõimalusi suvel, päästekool tutvustab oma tehnikat, Mainori kõrgkool õpetab maalimist, tööturuamet annab nõu, mida peab teadma tööleminekul ning esitleb kutseteste, psühholoogid Marika Kongi ja Marika Eisop annavad selgitusi isiksuse- ja kutsetestidele, Hat-Auto esitleb oma uut autot ja kindlasti on avastamist ka teisteski boksides.

Maavalitsus tänab ettevõtteid, asutusi ja organisatsioone, kes vastasid kutsele messil osalemiseks positiivselt: AS Möhring Group (Balti Spoon), E-Betoonelement AS, Hansapanga Rakvere kontor, HAT-Auto AS, KEK Elekter AS, Multi Marger OÜ, Rakvere Lihakombinaat AS, Tamsalu EPT AS, SA Virumaa-Muuseumid, Vest-Wood Eesti AS, AS E.Strauss, Tööturuameti Rakvere osakond, Virumaa Näitused OÜ, SA Lääne-Viru Arenduskeskus, Rakvere noortekoda.
Hetkel on veel võimalus saada 5-6 organistatsioonil boksikohta või aega esinemiseks.

Messil kavas on maavanema ümarlaud kutse- ja kõrgkoolide ning ettevõtete esindajatele, et arutleda koostöövõimalusi kutsehariduse arendamiseks maakonnas.
Mess lõpeb kell 16.00 kokkuvõtete tegemisega.

Messi ettevalmistamisel osalesid aktiivselt Tööturuameti Rakvere osakond, Rakvere spordikeskus, Lääne-Viru arenduskeskus, Virumaa Teataja, Rakvere linnavalitsus, Rakvere noortekoda.
Ootame messile õpilasi alates 7. klassist, kutsekoolide õpilasi ja üliõpilasi ning huvilisi lapsevanemaid, et saada vahetult kohapeal vastuseid oma küsimustele õppeasutuste õppimis- ja ettevõtete töötingimuste kohta.

Marge Lepik,
maavalitsuse haridus- ja
kultuuriosakonna juhataja
32 58030
17 Aprill 2007
  Kommentaarid