Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Veeda oma vaba aeg süstaga, mitte süstlaga

Veeda oma vaba aeg süstaga, mitte süstlagaKõikidel õpetajatel on võimalus osaleda esseekonkursil teemal „Mets õpetab!” samanimelise projekti raames.

Suure meresüstasõbra, Mart Reimanni sõnul sobib esseekonkurssi iseloomustama kõige enam laused: „Veeda oma vaba aeg süstaga, mitte süstlaga!. Looduse avastamine ei pea olema kuiv õpperetk vaid täis seiklusrohkeid elamusi, mille janus noored on”.

Konkursi eesmärgiks on saada informatsiooni õpetajate senistest kogemustest, kuidas ta kasutab metsas-retkel nähtut ja kogetut oma igapäevatöös õpilastega.

Samas saab kogenud õpetajate tarkust edastada ka noortele õpetajatele, kes saavad esseedest ideid oma tulevases töös õpilastega.

Konkursiga juhitakse tähelepanu keskkonna probleemidele Eestis ning väärtustatakse õpetajaid, kes oma tegevusega kasvatavad noori säilitama ja kaitsma loodust.

Esseekonkursi võitjale on auhinnaks meresüsta retk kahele Reimann Retked OÜ poolt Kolga lahe saarte metsadesse.

Võitja avalikustatakse projekti „Mets õpetab!” lõpukonverentsil Tallinnas Rahvusooper Estonias 9. juunil 2007.

Esseekonkursile tööde esitamise lõpptähtaeg on 30. mai 2007.

Konkursi tingimustega saab tutvuda korraldajate kodulehtedel.

Projekti kulminatsiooniks on maikuus Paunkülas, Luke pargis, Vokas ja Paralepa rannas läbiviidavad Puhta Metsa Peod, kuhu oodatakse projektis osalevate haridusasutuste lapsi.

Projekt lõpeb 9. juunil kokkuvõtva konverentsiga Rahvusooper Estonia, kus osalevad kõik projektis osalenud õpetajad ja omavalitsuste spetsialistid.

Ökokrati koostööpartneriteks - toetajateks on SA KIK, Riigimetsa Majandamise Keskus, Keskkonnaministeerium, AS Tallinna Vesi, 79 omavalitsust ja paljud erinevad organisatsioonid.Sarnaseid keskkonnaharidusprojekte korraldab MTÜ Ökokratt aastast 1999.Lisainfo:Priit Adler

MTÜ Ökokratt

GSM 5132 149

priit@okokratt.ee
www.okokratt.ee
19 Aprill 2007
  Kommentaarid