Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Kultuuriministeeriumi 17. nädala eelinfo

Kultuuriministeeriumi 17. nädala eelinfo
23. - 29. aprill 2007


Esmaspäev, 23. aprill

Kell 15.00 osaleb Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna juhataja Eike Eller UNESCO Eesti Rahvusliku Komisjoni (ERK) nõukogu koosolekul. Päevakorras on majandusaasta aruande kinnitamine, strateegilise arengukava arutelu, UNESCO ERKi 15. sünnipäeva tähistamise ja UNESCO peakonverentsi ettevalmistused.

Kultuuriministeeriumi muuseuminõunik Peeter Mauer võtab osa Tartu Ülikooli Muuseumide nõukogu koosolekust Tartus.


Teisipäev, 24. aprill

Kultuuriminister Laine Jänes on visiidil Ida-Virumaal. Minister kohtub Narva, Sillamäe ja Jõhvi linnajuhtide ja kultuuriasutuste esindajatega ning külastab Narva Aleksandri kirikut ja sõudebaasi, Sillamäe kultuurimaja ja Jõhvi kontserdimaja.
Lisainfo visiidi kohta: Kristjan Karis, ministri nõunik (kristjan.karis@kul.ee <mailto:kristjan.karis@kul.ee> , 628 2266)

Kell 11.00 algab Valga Kultuurikeskuses teine piirkondlik rahvakultuuri ümarlaud, mille eesmärk on rahvakultuuri olukorra, probleemide ja koostöö kirjeldamine maakonna tasandil. Seekord osalevad Põlva, Võru, Viljandi, Pärnu ja Valga maakondade esindajad.
Lisainfo: Merje Müürsepp, rahvakultuuri peaspetsialist (628 2382, merje.myyrsepp@kul.ee <mailto:merje.myyrsepp@kul.ee> )

Muuseuminõunik Peeter Mauer ja finantsnõunik Riina Uljas osalevad SA Tammsaare muuseum Vargamäel nõukogu koosolekul.


Kolmapäev, 25. aprill

Kell 9.00 kohtub kultuuriminister Laine Jänes Austria suursaadiku dr Angelika Saupe-Berchtoldiga.

Arhitektuurinõunik Laila Põdra osaleb Eesti Kunstiakadeemias toimuvatel IV Uurbanistika päevadel.
Lisainfo ürituse kohta: http://www.artun.ee/index.php?lang=est&main_id=143&id=204 <http://www.artun.ee/index.php?lang=est&main_id=143&id=204> .


Neljapäev, 26. aprill

Arendusosakonna juhataja Ragnar Siil osaleb kuni laupäeva, 28. aprillini UNESCO kultuurilise mitmekesisuse konventsiooni teemalisel konverentsil "Kultuuriline mitmekesisus - Euroopa rikkus" Essenis.
UNESCO kultuurilise mitmekesisuse kaitse konventsioon loob aluse rahvusvahelise kultuuripoliitika arenguks, edendab riikide koostööd kultuuri ja kultuuripoliitika vallas ning teadvustab kultuuri ja majandusarengu seoseid. Dokumendi jõustumiseks oli vaja see ratifitseerida 30 riigis. Eesti liitus UNESCO eelmise aasta novembris, olles kolmekümnes riik, mis konventsiooni heaks kiitis ja seega konventsioonile kehtivuse andis. Praeguseks on põhimõtetega liitunud 53 riiki üle maailma.

Arhitektuurinõunik Laila Põdra on kuni laupäeva, 28. aprillini Euroopa Arhitektuuripoliitikate Foorumi konverentsil Hamburgis.


Reede, 27. aprill

Kultuuriminister Laine Jänes külastab Lääne-Virumaad. Visiidi käigus kohtub minister Rakvere linnajuhtidega ja külastab mitmeid kultuuri- ja spordiobjekte Lääne-Virumaal.
Lisainfo visiidi kohta: Kristjan Karis, ministri nõunik (kristjan.karis@kul.ee <mailto:kristjan.karis@kul.ee> , 628 2266)

Kuni laupäevani toimub Tallinnas Euroopa Liidu arhitektuuri, kunsti ja muusika valdkondlike võrgustike ühiskonverents "Towards strong creative disciplines in Europe", millest võtab osa ka Kultuuriministeeriumi asekantsler Piret Lindpere.
Lisainfo konverentsi kohta: http://www.creativity-in-europe.org/ <http://www.creativity-in-europe.org/>

Muusikanõunik Marko Lõhmus osaleb Brüsselis Euroopa Liidu Noorteorkestri administratiivkomitee aastakoosolekul

Kell 19.00 võtavad minister Laine Jänes ja spordiosakonna juhataja Tõnu Seil osa Suusaliidu hooajalõpetamise pidulikust vastuvõtust Tallinna Grand Hotellis.


Laupäev, 28. aprill

Kell 11.00 avab minister Laine Jänes liikumisharrastuse kampaania "Eestimaa liigub" Tartus A Le Coq Sport Spordimajas. Samas toimub Eesti Koolispordi Liidu teatevõistluse "Tähelepanu, start!" vabariiklik finaal ja ESS Kalevi käimissarja "Käime koos!" käimisetapp.

Asekantsler Piret Lindpere võtab osa Eesti 2006. aasta tantsuauhindade üleandmistseremooniast.
20 Aprill 2007
  Kommentaarid