Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Tallinnas toimub korrakaitsefoorum

Homme, 16. jaanuaril korraldab siseministeerium koostöös turvaettevõttega Falck korrakaitsefoorumi, et avaliku ja erasektori ning kodanikeühendustega ühiselt arutada võimalusi ühiskonnas turvalisuse tagamiseks ning turvatunde suurendamiseks.

"Kokkusaamise ja mõttevahetuse vajalikkus on saanud üha ilmsemaks siseministeeriumi praktilises korrakaitsetöös kogu riigi tasandil. Eesti vajab turvalisuse nimel koostööd ja me oleme rahvana liiga väikesed, et kedagi oma murega üksi jätta. Foorum on eeltöö kuritegevuse kui olulise tähtsusega riikliku küsimuse aruteluks Riigikogus," ütles siseminister Ain Seppik.

"Turvafirmadel on olemas võimas ressurss, mida avaliku korra kaitseks ei ole kahjuks piisavalt rakendatud. Foorumi peamine eesmärk ongi käivitada turvafirmade süsteemne kaasamine ühtsesse korrakaitsesse. Turvaettevõtete abil on reaalselt võimalik Eesti korrakaitsejõude vähemalt kahekordistada," lisas AS Falck Eesti juhatuse esimees Peeter Tohver

Siseminister Ain Seppik ja Turvaettevõtete liidu, politseiameti, Tallinna ja Tartu linnavalitsuse ning MTÜ Naabrivalve esindajad kirjutavad alla ühisdeklaratsioonile, millega saavad ühineda kõik foorumil osalevad kohalikud omavalitsused, organisatsioonid, eraettevõtted ning mittetulundusühingud.

Foorumi avab siseminister Ain Seppik, kes räägib sellest, kelle ülesanne on luua turvalisust. Falck Eesti juhatuse esimees Peeter Tohveri ettekanne on turvafirmade rollist ja vastutusest korrakaitses. Foorumil leiavad vastuse küsimused: milliseid võimalusi annavad Eesti seadused elukeskkonna turvalisuse tagamiseks, kuidas riiklikud strateegiad näevad partnerite kaasamist korrakaitsesse, millised on turvafirmade praktilised võimalused omavalitsustele ja politseile abi osutada ning kuidas ja keda kaasati viimase aastaga Tallinna turvalisuse tõstmiseks.

Korrakaitsefoorum algab kell 12.00 Sakala keskuses, Rävala pst 12.

Ühisdeklaratsioon allkirjastatakse kell 12.30.

Korrakaitsefoorumil osalevad kõik korrakaitsestruktuurid, kohalikud omavalitsused ja kodanikeühendused, kokku üle 160 inimese.
15 Jaanuar 2003
  Kommentaarid