Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Rahandusminister Ivari Padar osaleb Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu mitteametlikul kohtumisel Berliinis

Rahandusministeeriumi pressiteade 20. aprill 2007Rahandusminister Ivari Padar osaleb Euroopa Liidu rahandusministrite nõukogu mitteametlikul kohtumisel Berliinis

Rahandusminister Ivari Padar osaleb täna ja homme Berliinis toimuval mitteametlikul Euroopa Liidu rahandus- ja majandusministrite kohtumisel, millest võtavad osa ka keskpankade presidendid.

ECOFINi kohtumine algab ministrite töise lõunasöögiga, kus aruteluteemaks on "sotsiaalsed sillad" ehk tööjõu efektiivsema kasutamise stimuleeriv toime tööjõuturgude parendamisele ning sotsiaalse ühtekuuluvuse suurendamisele.

"Majandusarengu alus on elukestev õpe, selle eelduseks on läbimõeldud haridussüsteem. Tähtis on võimaldada inimesele tema soovidele ja võimetele vastav haridus ning võimalus kogu elu uusi oskusi omandada ja ennast täiendada," sõnas Ivari Padar. "On äärmiselt meeldiv, et Euroopa Liidu rahandusministrite kohtumisel on need teemad taas päevakorras."

Kohtumise peateemaks on riigi rahanduse kvaliteedi parandamine, kindlustamaks eelarvekulutuste tõhusus ja tulemuslikkus. Laupäeva hommikul arutavad ministrid käibemaksupettuste vastu võitlemise teemat, kus Saksamaa näeb lahendust siseriikliku üldise pöördmaksustamise rakendamises. Ministrite eesmärgiks on valmistada ette laiem käibemaksusüsteemi puudutav arutelu 5. juunil toimuvaks nõukogu istungiks.

Finantsturgude töösessiooni raames keskendutakse kolmele teemale. Esmalt tehakse põgus tagasivaade Rahvusvahelise Valuutafondi rahandus- ja finantskomitee (IMFC) kevadkohtumisel räägitule. Seejärel toimub poliitiline debatt riskifondide teemal. Kui riskifondid osutuvad võimalikeks süsteemsete kriiside allikaks siis tuleks nende tegevusele rohkem tähelepanu pöörata ning mõelda efektiivsemate järelevalvemeetmete peale. Kohtumisel esitletakse ka Euroopa Liidu finantsstabiilsuse korraldust käsitlevat vaheraportit. Käesoleva aasta sügisel valmiv lõppraport peaks esitama ülevaate finantsstabiilsuse ja selle korralduse teemadest ning nendega seotud probleemidest ja pakkuma välja ka lahendusi.

<mailto:kristi.kynnapas@fin.ee>

Kristi Künnapas
Rahandusministeerium
Kommunikatsiooniosakond
tel 611 3035
gsm 56215672
e-post: Kristi.Kynnapas@fin.ee
20 Aprill 2007
  Kommentaarid