Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Sillamäel käivitub betoonist sõidu- ja kõnniteekivide ning äärekivide tootmise tehas

Sillamäel käivitub betoonist sõidu- ja kõnniteekivide ning äärekivide tootmise tehasKäesoleva aasta 26.aprillil avatakse Sillamäel sillutuskivide tehas, kus hakatakse tootma betoonist sõidu- ja kõnniteekive ning äärekive. Lisaks Sillamäele toodavad kvaliteetset kaubabetooni ja betoontooteid ettevõtte AS ALTT tehased veel ka Näpil (Rakvere tööstuspiirkonnas) ja Kohtla-Järvel.„Sillamäele paigaldati Eestis uudne, kuid Euroopas laialt levinud vibropressimise liin sõidu- ja kõnniteekivide ning äärekivide tootmiseks. Selle liini iseärasuseks on see, et betooni mitte ainult ei tihendata vibreerimise abil pärast vormi valamist, vaid veel ka pressitakse. See kindlustab kõnniteekivi suurema vastupidavuse – Euroopa kogemused näitavad, et sellised kivid peavad vastu kümneid aastaid,“ ütles AS ALTT turundusjuht Dmitri Lett.Betoonist valmistatud kivid on hästi vastupidavad, omavad suurepärase nakke kõnni- ja sõiduteedel nii suve- kui ka talveperioodil ning tänu kvatiteetsele värvipigmendile näevad ilusana välja ka aastate pärast. Nii teekattekive kui ka äärekive hakkatakse valmistama erivärvuses vastavalt tellijate tellimustele. Esialgu valmistatakse põhiliselt UNI-kivi paksusega 60, 80 ja 100 mm ja sõidu- ja kõnnitee äärekive pikkusega vastavalt 800 ja 1000mm.

Uus tootmisliin võimaldab toota lisaks teekattekividele ka kergkruus- ja betoonöönesplokke.Sillamäe valiti AS ALTT turundusjuhi sõnul tehase asukohaks lihtsal põhjusel – raskete kivide vedu kaugemalt muudab selle hinna tarbijale väga kalliks. „Kui me toodaksime kive Tallinnas, siis moodustaks kivi hinnast suurema osa kulutused logistikale ja transpordile. Kivide vedu Tallinnast Ida-Virumaale muudaks nende hinna siinsetele klientidele liiga kalliks.“Enne tehase rajamist Ida-Virumaale uuriti hoolega turu vajadusi sõidu- ja kõnniteekivide järele mitte ainult siinses regioonis, vaid terves Eestis. Selgus, et katmata on umbes kolmandik vajadusest. „Eelmisel aastal ei jätkunudki neid kive kõikidele soovijatele. See andiski meile idee rajada tehas kiiresti arenevasse piirkonda. Meie eesmärgiks on rahuldada esmajoones Eesti turu vajadused, hiljem võime vaadata ka piiri taha,“ lisas Lett.Uue Sillamäe tehase avamiseks investeeris ettevõte 25 miljonit krooni ja liini tootlikuseks on 150 ruutmeetrit kõnniteekive tunnis. Kahes vahetuses töötav tehas annab tööd 10-12 inimesele, vajadusel käivitatakse ka kolmas vahetus.AS ALTT on asutatud 1991.aastal, et pakkuda Eesti ehitajatele kvaliteetset kaubabetooni ja erinevaid betoontooteid. Nimekiri on pikk: betoonsegude valmistamine, transportimine ja pumpamine; tsement-lubjasegude valmistamine ja transport; betoonist vundamendielementide valmistamine; karkassielementide valmistamine; betoonist eritoodete valmistamine ning erineva pinnaviimistlusega seina-, sokli- ja välisseinapaneelide valmistamine.Lisainfo: Dmitri Lett – 555 32 818

Foto: Anti Ronk (http://www.virupr.ee/arhiiv2007.htm)

Allkiri: "Euroopa kogemused näitavad, et vibropressimise liinil toodetud betoonist kivid peavad vastu kümneid aastaid,“ ütles AS ALTT turundusjuht Dmitri Lett.

20 Aprill 2007
  Kommentaarid