Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Toimus Lääne-Eesti saarte sadamate arengu ümarlaud

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumis toimus neljapäeval (16jaan) Lääne-Eesti saarte sadamate arengut ja sellega seonduvat käsitlev ümarlaud. Arutati ka parvlaevaühendusega seotud küsimusi.

AS Saarte Liinid esitas oma nägemuse Lääne-Eesti sadamate arengust, pidades oluliseks Saaremaa ja Hiiumaa vahelise laevaühenduse tõhustamist, mis aitaks kaasa turismi arengule Hiiumaal. AS Saarte Liinid tegi ettepaneku alustada läbirääkimisi Leisi vallaga Triigi sadama üleandmiseks riigile. Triigi sadam vajab senisest rohkem investeeringuid, et tagada reisijateveo teenindamist. Plaanis on jõulisemalt hakata arendama ka Virtsu sadamat, kui perspektiivset kaubasadamat.

Möödunud aastal teenindas Saaremaa Laevakompanii kõikidel liinidel kokku 1,45 miljonit reisijat ning Kuivastu-Virtsu liinil esimest korda üle miljoni reisija. AS Saaremaa Laevakompanii juhatuse esimehe Vjatseslav Leedo sõnutsi oleks kindlasti tarvis teha ümberkorraldusi Virtsu sadamas, et tagada reisijate ja kaubaveoste maabumiskohtade senisest suurem eraldatus.

Tallinna Sadama esindjad tegid ülevaate Saaremaa sadama projekti arengust. Hetkel tegeletakse uuringute ning projekteerimistöödega, samuti on pooleli keskkonnauuringud. Sadam on planeeritud vaid kruiisi- ning reisisadamaks, kus eraldi kaubaveole rõhku ei asetata. Sadam peaks valmima 2004. aasta hooajaks.

Üle vaadati ka Saaremaa ja mandri vahelise silla projekti areng. Ka silla ehitamise puhul on investeeringud sadamatesse vajalikud.

Ümarlaual osalesid Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi, Maanteeameti, ASi Tallinna Sadam, ASi Saarte Liinide ning ASi Saaremaa Laevakompanii esindajad.
17 Jaanuar 2003
  Kommentaarid