Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
EAKL pressiteade

Ametiühingujuht tegi tutvumisvisiidi uue sotsiaalministri juurde


Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) esimees Harri Taliga tegi täna tutvumisvisiidi uue sotsiaalministri Maret Maripuu juurde. Töötajate huvide eest seisvate ametiühingute jaoks on sotsiaalministeerium väga oluline koostööpartner, kuna selle ministeeriumi pädevusse kuuluvad töö- ja sotsiaalküsimused.Kohtumisel käsitleti ühist huvi pakkuvaid teemasid. Valitsuse tegevuskavas on uus töölepingu

seadus, tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustuse loomine, oodata on ümberkorraldusi pensioni­kindlustuses. Kõik need küsimused huvitavad eluliselt ka ametiühinguid. Harri Taliga rõhutas, et konsensusele rajatud reformid annavad paremaid tulemusi ja tegi ettepaneku moodustada nende eelnõude ettevalmistamiseks loodavad töörühmad kolme­poolsuse põhimõttel, et lisaks valitsusele oleks neis kindlasti esindatud ka ametiühingud ja tööandjad. "Kui kõik osapooled on kaasatud algusest peale, on ka eelnõude menetlemine lihtsam ja valmisolek ümberkorraldusteks on suurem," ütles Taliga.Minister ja ametiühingujuht rääkisid ka palgaläbirääkimistest, peatudes konkreetselt nii riigi­teenistujate kui ka tervishoiutöötajate palkadel. "Oleks väga hea, kui riik leiaks need miljonid, mis tagaksid loodetud palgatõusu ka riigilt palka saavatele tervishoiutöötajatele - kiirabi ja kin­ni­pidamisasutuste meditsiinitöötajatele, samuti residentidele," märkis EAKLi esimees. Sotsiaalministri sõnul on ta selle teemaga juba valitsuses käinud ja valitsus peaks seda arutama ka järgmisel nädalal.Taliga ja Maripuu puudutasid ka Euroopa Sotsiaalfondi vahendite kasutamist. Taliga leiab, et sealt peab kindlasti raha leidma teavitus- ja koolitustegevuseks ka ametiühingute ja tööand­ja­te organisatsioonide jaoks, pealegi on sotsiaalpartnerite organisatsioonide tugevdamine ka Euroopa Komisjoni selge soov.Lisainfo:

EAKL esimees

Harri Taliga 6412 800, 55 53 48 40EAKL infojuht

Siiri Rebane 64 12 808, 58 19 04 00
05 Mai 2007
  Kommentaarid