Ilmub alates 1994.aastast. Vaala keskus, Lõõtspilli 2, Rakvere 44313 E-post: reklaam @ nadalaleht.eu toimetus @ nadalaleht.eu Nädalaleht levib kolmes maakonnas (Lääne- ja Ida-Virumaa, Jõgevamaa) ja Tartu linnas.
Saksofonist Maria Faust mängib tänavu Euroopa Noorte D˛ässorkestris

Noor eesti saksofonist Maria Faust mängib tänavu Euroopa Noorte D˛ässorkestris.

Euroopa Noorte D˛ässorkester tuleb igal aastal kokku erinevas linnas ning pärast nädalast prooviperioodi annab kümmekond kontserti. Orkestri tööd korraldab Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU) koostöös taani muusikaühinguga Swinging Europe.
Tänavu on noorte d˛ässorkestri juht ja dirigent Lars MÆller ning orkestris mängivad muusikud kuueteistkümnest erinevast Euroopa riigist. Kontserdituur algas Kopenhagenis, liikudes edasi Saksamaale, 18 - 20. mail toimuvad kontserdid Hiina Rahvavabariigis, seejärel Rootsis ja taas Taanis. Kokku annab Euroopa Noorte Jazzorkester tänavu 11 kontserti. Taani Raadio salvestab kontserdid ning nendest valmib CD plaat.

Maria Faust on 27-aastane Saaremaalt pärit saksofonist. Oma musikaalsusega paistis ta silma juba koolipäevil. 17-aastasena osales Maria ETV laulukonkursil "Kaks takti ette". Saksofon ja helilooming hakkasid teda huvitama teismeliseeas. Maria lõpetas Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakooli (õp. Villu Veski), proovis kätt ka dirigeerimise erialal Eesti Muusikaakadeemias, esines mitme bigbändi koosseisus ning lõi kaasa neidude orkestri Velvet Legion heliplaadil.
Praegu lihvib Maria Faust loomingulisi oskusi ja pillimängu Taanis, Vestjysk rütmimuusikakonservatooriumi viimasel kursusel Esbjergis. Õpingukaaslaste seast on ta leidnud väga head pillimehed-mõttekaaslased, kellega koos teeb ta oma bändi. Lood ja arran˛eeringud kirjutab enamasti Maria, ideid jagub küllaga ja kava uuendatakse pidevalt.
Ühes tema viimastes kompositsioonides soleeris mainekas inglise helilooja ja pianist Django Bates.
14 Mai 2007
  Kommentaarid